У Києві 2021 року було 25 температурних рекордів

У Києві 2021 року було 25 температурних рекордів

У Києві 2021 року було 25 температурних рекордів
УНІАН

У Києві у 2021 році кліматологи зафіксували 25 температурних рекордів — найбільше у січні і червні. Про це повідомила пресслужба Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

За даними спостережень метеостанції обсерваторії, середньорічна температура у Києві становила +9,2°С. Це на 0,2°С більше кліматичної норми 1991-2020 років. Як повідомили кліматологи, 2021 рік увійшов у двадцятку найтепліших із 1881 року.

“Впродовж семи місяців року спостерігались позитивні відхилення температури повітря порівняно з середніми багаторічними показниками, а п’ять місяців продемонстрували від'ємні відхилення від неї”, — йдеться у повідомленні.

Особливо відзначились липень і листопад. Ці місяці мали найбільші відхилення від середньобагаторічних показників — на 3,3°С та 2,2°С відпвідно.

Найхолодніше у столиці минулого року було 20 січня, коли температура повітря становила мінус 20,2°С. Найспекотніше – 24 червня. Тоді температура у затінку була +35,5°С.

Серед 25 зафіксованих у 2021 році температурних рекордів у січні було 9 рекордів, а у червні — 10.

2021 рік у Києві увійшов у двадцятку найсухіших. Зокрема, на проспекті Науки випало 86 % кліматичної норми. За даними кліматологів, у часі опади розподілились дуже нерівномірно – майже дві місячні норми у січні та лютому, а у червні та жовтні їх кількість не перевищила і 32% від середніх багаторічних показників.

Що відомо

  • У столиці рік розпочався з температурних рекордів. За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського 3 січня у Києві вперше за 142 роки середньодобова температура повітря становила +4,3°С.
  • У Києві метеорологічна зима прийшла на 3 тижні пізніше кліматичної норми. Про це повідомили кліматологи Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.
  • У деяких місцях у Європі новорічна ніч побила рекорди температури та стала найтеплішою за всю історію спостережень.
  • На Алясці зафіксували нові температурні рекорди.
  • Всесвітня метеологічна організація визнала новий температурний рекорд в Арктиці — 38°C тепла.
  • Американські дослідники із Корнелльського університету проаналізували близько 90 тисяч рецензованих праць стосовно кліматичних змін. У понад 99,9% матеріалів науковці зробили висновок, що першопричиною глобального потепління здебільшого є діяльність людей.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок