Карантин в садочках: як бути батькам та які права вони мають

Карантин в садочках: як бути батькам та які права вони мають

Карантин в садочках: як бути батькам та які права вони мають

З понеділка усі дитячі садки Рівного закриють на тритижневий карантин у зв'язку із поширенням коронавірусу. Про це оголосили учора, 12 березня, на засіданні спеціальної комісії при Рівнераді. Зі слів міського голови Володимира Хомка, рішення комісії – обов'язкове і стосується організацій усіх форм власності.

Те ж рішення стосується і дошкільних закладів області. Як бути у цій ситуації батькам, чи існує альтернатива садочкам, а також чи можна на три тижні взяти відпустку за свій рахунок, дізнавалися журналісти Суспільного.

До садочка-ясел №3 на вулиці 16 Липня журналісти Суспільного підійшли під кінець робочого дня, після 17 години. Спілкуємось із мамами, які забирають дітей:

Мар’яна Герасимчук:

Я по змінах працюю, то вийде побути вдома з дитиною, і бабуся буде допомагати, коли я буду на роботі. Шкода одне, що діти будуть вдома, зайняті більше комп'ютером і телефоном, ніж розвитком. Але нічого, придумаємо заняття.

Ірина Парфенюк:

– Ну є в нас старший братик, побуде трошки з ним, бабуся є, так якось будемо.

– А з роботи відпрошуватись будете? (запитує журналістка)

– Ні, не буду, немає можливості, треба працювати.

Ірина Жданюк:

– Я ходжу на роботу, будемо викручуватись. В мене варіант: або йти за свій рахунок... але мені ніхто мої кредити не оплатить і комунальні платежі мені також ніхто не оплатить. В мене немає тут нікого, немає ні бабусів, ні дідусів, мені немає на кого залишити дитину.

Із п'яти рівненських закладів, що позиціонують себе як приватні дитячі садки, в одному нам погодилися прокоментувати, як карантин вплине на їхню роботу.

Адміністраторка приватного дошкільного закладу Юлія Павлющенко:

Так само закриваємось. Єдине, що ми розглядаємо питання надання індивідуальних хіба що послуг наших спеціалістів: можуть працювати як додаткова няня. Тобто з виїздом до когось додому. В принципі, ніхто навіть не звертається.

Ще в одному дошкільному закладі, де надавати коментар журналістам відмовились, повідомили, що працюватимуть попри карантин.

У Федерації профспілок області, як і у Держпраці, стверджують: один із батьків має право піти на час карантину у відпустку, щоправда – неоплачувану.

Головна юристка Федерації профспілок Рівненської області Наталія Бицюк:

– У Кодексі законів про працю передбачено про те, що в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати, тобто це не є право роботодавця – надати чи не надати. Як правило – це до 14 днів, але коли вводиться карантин – тоді на період дії карантину. Знову ж таки, має бути певний порядок: потрібно звернутися із заявою відповідного зразка, має бути або довідка навчального закладу про те, що перебування на карантині, або ж копія наказу про те, що вводиться карантин. Тобто, може бути більший термін, який передбачає карантин.

Начальник відділу праці управління Держпраці в області Юрій Морозюк:

Якщо роботодавець не реєструє заяву добровільно, значить, заяву необхідно направити рекомендованим листом з повідомленням на адресу підприємства. В разі того, що заява не буде задоволена, звертатися до нас. По розгляду звернення одного із батьків буде проведення інспекційне відвідування, перевірка з цих питань.

Інспекція праці дає припис усунути порушення і вказує у ньому конкретні строки. У разі невиконання роботодавцю загрожує штраф у розмірі однієї мінімальної зарплати. Станом на сьогодні звернень з цього приводу управління не отримало.

Авторка: Анастасія Бачук

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди