Черкаські медики повернули до життя чоловіка, якому констатували клінічну смерть

Черкаські медики повернули до життя чоловіка, якому констатували клінічну смерть

Черкаські медики повернули до життя чоловіка, якому констатували клінічну смерть
Фото Ірини Назарок

У Черкасах медики "швидкої" у новорічну ніч повернули до життя чоловіка, у якого констатували клінічну смерть. За словами речниці центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф Ірини Назарок, реанімували чоловіка майже годину.

За словами Ірини Назарок, 1 січня о 00:32 годині в диспетчерську екстренки зателефонувала жінка, яка в сльозах просила приїхати швидку, бо її тато упав, захрипів і втратив свідомість:

"Це був 13-й виклик від початку нового року. Медики встановили, що у 63-річного чоловіка зупинилось серце та сталась клінічна смерть. Медики екстренки за допомогою портативного автоматичного пристрою серцево-легеневої реанімації «Shciller» реанімували чоловіка майже годину", — розповіла речниця.

За її словами, декілька разів відбувалося відновлення ритму серця, але потім знову наступала зупинка. На 51-й хвилині медикам Катерині Скворцовій і Віктору Прокопенку вдалося відновити серцеву діяльність та стабілізувати життєві функції пацієнта:

"На 51-й хвилині нарешті відновився серцевий ритм, стала стабільною гемодинаміка та тиск прийшов до норми", — розповіла Катерина Скворцова, яка реанімувала чоловіка.

Дорогою до Третьої черкаської міської лікарні у чоловіка відновилося спонтанне дихання.

За словами Катерини Скворцової, це не перший випадок повернення пацієнта до життя. Однак це був перший випадок успішної реанімації за допомогою автоматичного пристрою:

"Ти все одно відчуваєш ту саму відповідальність і переживаєш. Але, по-перше, поки апарат качає – в тебе вільні руки й ти можеш контролювати життєво важливі функції. А по-друге, сила в цього пристрою зберігається на всіх етапах реанімації – хоч десять хвилин, хоч 30. А без апарату ви не можете качати весь час з однаковою силою: фізично важко це робити протягом навіть п'яти хвилин, не говорячи вже про 50, а апарат – може".

Медикиня додала, що врятувати цього чоловіка хотіла понад усе, адже це перша реанімація в новому році:

"Просто не можу передати відчуття, коли тут ти працюєш над порятунком життя однієї людини, а за вікном запускають салюти, гуляють та відпочивають інші люди. Це було для нас, як новорічне диво".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок