Олена Білосюк виступила на чемпіонаті України з біатлону під чужим прізвищем: як вона це пояснила

Олена Білосюк виступила на чемпіонаті України з біатлону під чужим прізвищем: як вона це пояснила

Олена Білосюк виступила на чемпіонаті України з біатлону під чужим прізвищем: як вона це пояснила biathlon.com.ua

Капітанка збірної України перемогла у спринті, але у фінішному протоколі її прізвища не було.

Наприкінці 2021 року у Буковелі відбувся зимовий чемпіонат України з біатлону. Участь у ньому брали спортсмени, які представляли різні регіони України.

Основа чоловічої та жіночої збірних України з біатлону пропускала домашній чемпіонат. За винятком Анастасії Меркушиної, яка через виступи на чемпіонаті України відновлювала форму, яку втратила через інфекційне захворювання.

Читайте також: "Це був для мене шок". Анастасія Меркушина - про стан здоров'я, форму, хворобу та відновлення

Однак згодом з'ясувалося, що на чемпіонаті України виступила ще одна представниця основи жіночої команди - Олена Білосюк. Однак інформації про її виступ не було навіть у протоколі.

Що сталося?

Видання Champion.com.ua наприкінці грудня повідомило, що Білосюк брала участь у спринтерській гонці на чемпіонаті України.

В офіційному протоколі було вказано, що перемогу у спринті здобула Надія Бєлкіна. А участь у гонці взяли 30 біатлоністок, причому прізвище Білосюк було відсутнє серед них.

Читайте також: Бєлкіна вп'яте виграла "золото" спринту на чемпіонаті України, Журавок - на подіумі: результати

Натомість у протоколі під час трансляції було вказано, що перемогу у жіночому спринті здобула 14-річна біатлоністка Вікторія Кріпак, в активі якої до цього часу не було жодного дорослого старту. Саме під її прізвищем і виступила Білосюк.

БілосюкChampion.com.ua

Чому Білосюк змагалася на чемпіонаті України під чужим прізвищем?

Інформацію щодо участі Білосюк на чемпіонаті України підтвердив тренер збірної України Євген Колупаєв. А згодом пояснення у коментарі XSport дала й сама українська біатлоністка.

Білосюк пояснила рішення виступити на чемпіонаті України підготовкою до наступних стартів на етапах Кубка світу та на Олімпіаді-2022. І зазначила, що оскільки рішення про її участь було прийняте в останній момент, вона була змушена виступити під чужим прізвищем.

"Після завершення першого змагального триместра за сімейними обставинами я була змушена прибути на декілька днів приїхати додому в Україну. Але підготовка продовжується і тренування ніхто не скасовував. Користуючись можливістю, було прийняте рішення за можливості пробігти у Буковелі, де у ті дні проходив чемпіонат України, щоб перевіриити власний стан".

"Справді, у режимі швидкісного тренування я пробігла спринтерську гонку, перевірила власні сили. Але оскільки рішення про участь було прийняте в останній момент, як виняток мені дозволили пройти дистанцію з чіпами, щоб мати інформацію за часовими позначками. Відповідно, у стартовий протокол гонки внести зміни було неможливо, тому я бігла з транспондерами спортсменки, яка у той день не вийшла на старт гонки".

Білосюк стверджує, що для неї підсумковий результат не має жодного значення. І після участі на чемпіонаті України одразу ж повернулася на тренувальний збір у Поклюку, де перебували й інші біатлоністки основної команди.

"Цей результат не було відображено в офіційних протоколах, і він ні на що не впливав - був необхідний лише для перевірки власного стану у межах підготовки до наступних змагань. Також відзначу, що на той час я перебувала на учбово-тренувальному зборі у Поклюці, куди одразу ж за першої можливості повернулася та продовжила підготовку разом з командою. Підкреслю, що жодної змови у цій ситуації немає, і зараз мені не потрібна додаткова увага, а лише зосередженість на підготовці до наступних етапів Кубка світу та Олімпійських ігор".

Попри участь на чемпіонаті України, Білосюк пропустить найближчий етап Кубка світу з біатлону, що відбудеться у німецькому Обергофі. Разом із Анастасією Меркушиною та Іриною Петренко, які продовжують відновлення після хвороби, біатлоністка перебуватиме на зборі в Поклюці.

Читайте також: Збірна України з біатлону визначилася зі складом на етап Кубка світу в Обергофі: які зміни відбулися

Що відомо

  • Після останньої гонки в Ансі головний тренер жіночої збірної України Урош Велепець звертав увагу на втому Білосюк, пов'язану з трьома поспіль стартами на етапі.
  • Білосюк - авторка найкращого результату жіночої збірної України у сезоні Кубка світу 2021/22. На третьому етапі у Гохфільцені вона фінішувала 13-ю у гонці переслідування.
  • Замість Білосюк і Петренко, які пропускатимуть етап в Обергофі, виступлять Валентина Семеренко та Катерина Бех.
Категорії
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу