Майже 120 тисяч об'єктів нерухомої культурної спадщини, які наразі виявлені в Україні, отримали електронні "паспорти" — декларації.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.
"Вся-вся-вся нерухома спадщина, що є в Україні, тепер має свої електронні "паспорти" — декларації. МКІП продовжує роботу над створенням цифрового реєстру спадщини. І наразі ми завершили перший етап — декларування даних", — йдеться у повідомленні.
Наступним кроком стане верифікація: дані перевірятимуть спочатку керівники профільних департаментів обласних державних адміністрацій, а пізніше — співробітники головного управління охорони культурної спадщини міністерства. Всі дії будуть підписуватись кваліфікованим електронним підписом для максимального контролю та прозорості процесів.
"Мета нашого міністерства – цифрова трансформація має розширитись на всі підрозділи МКІП та стати невід'ємною частиною кожного напрямку роботи. Створення електронного реєстру нерухомої спадщини — перший крок до досягнення цієї мети", — зазначила заступниця міністра з цифрової трансформації Анастасія Бондар.
Наразі в Україні налічується майже 120 тисяч об'єктів нерухомої культурної спадщини, але до цього часу не існувало єдиного обліку. Реєстри велись у паперовій формі, або не велись взагалі. Єдиний електронний реєстр має врегулювати процес збереження пам'яток. Цей реєстр буде доступним для взаємодії з системами E-construction, Держгеокадастром та іншими держреєстрами.
Що відомо
- У грудні 2021 року в Мінкульті повідомляли, що цифровізували дані про 90% об'єктів нерухомої культурної спадщини в Україні.
- У Київській міській державній адміністрації протягом 2022-2024 років планують розробити облікову документацію на приблизно 570 об’єктів для надання їм статусу пам’ятки.