Експерти спрогнозували, чого чекати на ринку мистецтва у 2022 році

Експерти спрогнозували, чого чекати на ринку мистецтва у 2022 році

Експерти спрогнозували, чого чекати на ринку мистецтва у 2022 році
Facebook

Експерти вважають, що цьогоріч посиляться тенденції "домінування США" на артринку. Також актуальними будуть теми екології, спекуляції на нових художниках та ​​NFT (цифрового мистецтва).

Про це пише The Art Newspaper.

Спекуляції на артринку

Захоплення NFT в основному пов’язане зі спекуляціями. Гравці хочуть швидко заробити гроші, їх не дуже хвилює довгострокове підвищення вартості. Те ж саме стосується спекуляцій на молодих художниках на аукціоні. Результатом цього стали продажі за мільйони робіт людей віком до 35 років. За прогнозами, ця тенденція також посилиться у 2022 році.

"Є певні художники, які відповідають вимогам, — їхні роботи мають добре виглядати на мобільному телефоні, а зі скульптурою та абстракцією це відбувається набагато рідше", — зазначив лондонський галерист, який побажав залишитись неназваним.

Домінування США на артринку

На думку аналітика ArtTactic Андерса Петтерсона, у 2022 році зростатиме домінування американського артринку. У 2021 році більше половини (51%) обороту Sotheby’s, Christie’s і Phillips принесли продажі в Нью-Йорку. У 2020 році цей показник був 43%. Петтерсон вважає, що завдяки відкладеному попиту, диверсифікації активів та зміні поколінь на артринку ця тенденція збережеться й у 2022 році.

Читайте також:

Експерти спрогнозували, чого чекати на ринку мистецтва у 2022 році
Аукціонний будинок Christie's.

Інклюзивність

Співзасновник лондонської галереї Sunday Painter Уілл Джарвіс вважає, що потрібно актуалізувати тему доступності галерей та аукціонних будинків, наприклад, для інвалідних візків.

Читайте також:

Екологія

Лондонський дилер і член-засновник Галереї Climate Coalition Томас Дейн зазначив, що "минулого року світ мистецтва об’єднався для вирішення проблем клімату". Він вважає, що ця тенденція буде посилюватися.

В свою чергу Черутті обіцяє, що Christie's підтримуватиме ідею "досягнення нульового викиду вуглецю до 2030 року".

NFT

Виконавчий директор Christie’s Гійом Черутті прогнозує, що цьогоріч посилиться взаємопроникнення "спільноти NFT та світу традиційного мистецтва, розширення та диверсифікація ринку".

З ним погоджується директор Art Basel Марк Шпіглер. Він вважає, що "простір NFT стане цікавішим — переважно з концептуальної, а не з естетичної точки зору. Не судіть про цю книгу за обкладинкою".

А от співзасновник ClubNFT Джейсон Бейлі прогнозує "катастрофу на ринку NFT".

Експерти спрогнозували, чого чекати на ринку мистецтва у 2022 році
Колаж "Everydays: The First 5000 Days" (Майка Вінкельмана) проданий на аукціоні Christie's за $69 млн.

На думку співзасновника фірми Art Intelligence Global з Гонконгу Юкі Тераса, NFT створять нову екосистему, змінять сприйняття мистецтва, а вирішальну роль у цьому процесі відіграють азіатські колекціонери.

Юрист у сфері мистецтв Джон Шарплз вважає, що "митці переходять із традиційного світу мистецтва в NFT, завдяки запуску нових платформ, таких як Gagosian та Hauser & Wirth". Однак посилення регуляторами контролю за криптовалютами та NFT зменшить їх популярність.

Читайте також:

Колаборація

Цьогоріч можна буде спостерігати, чи продовжиться співпраця у сфері мистецтва. У жовтні 2021 року директор галереї Стівенсона Йост Босланд, оголошуючи про запуск Міжнародного альянсу галерей (IGA), сказав: "Я відчув деяке розчарування через те, як легко високі ідеали річної давнини відпали, коли справи стали налагоджуватися". Він сподівається, що IGA не стане "просто ще одним проєктом Zoom", який зникне.

Що відомо

  • У березні 2021 року Christie's уперше продав цифрову роботу — картину художника Майка Вінкельманна (Beeple's) "Кожен день: перші 5000 днів" (Everyday: First 5 000 Days). Покупець віддав за цілком електронну картину 69,3 мільйона доларів.
  • У грудні 2021 року аукціонні будинки Christie’s та Sotheby's опублікували дані про свої рекордні продажі за 2021 рік.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад