Суд відхилив позов "хлопчика" зі спірної обкладинки альбому Nirvana

Суд відхилив позов "хлопчика" зі спірної обкладинки альбому Nirvana

Суд відхилив позов "хлопчика" зі спірної обкладинки альбому Nirvana

Американський суд відхилив позов чоловіка, якого в дитинстві сфотографували для обкладинки альбому "Nevermind" (1991) гурту Nirvana. Про це повідомляє музичне видання Spin.

У грудні 2021 року адвокати музикантів попросили суд відхилити позов, вказавши на те, що у справі "хлопчика" з обкладинки Спенсера Елдена термін давності минув понад десять років тому. І що твердження Елдена про те, що зображення є сексуальним насильством над дітьми, є надуманими.

"Коротке вивчення фотографії або поведінки самого Елдена (не кажучи вже про те, що фотографія знаходиться в будинках мільйонів американців, які, за теорією Елдена, винні у злочинному зберіганні дитячої порнографії) робить це очевидним", – стверджують адвокати.

Також адвокати музикантів відзначають, що в Елдена на грудях є татуювання зі словом "Nevermind", а ще раніше він з'явився на ток-шоу в комбінезоні, що імітує оголене тіло. Копії обкладинки альбому зі своїм автографом він виставляв на продаж на eBay і навіть використав свою популярність, щоб знайомитися з жінками.

Окружний суд у Центральній Каліфорнії дозволив внести зміни до позову, відхиливши його. Рішення суду пов'язане з тим, що клопотання адвокатів Nirvana мало бути оскаржене до 30 грудня. Новий позов можна встигнути подати до 13 січня – іншої спроби в адвокатів Елдена не буде.

Суд відхилив позов "хлопчика" зі спірної обкладинки альбому Nirvana
Дорослий Елден Спенсер пародіює ту саму обкладинку альбому "Nevermind" Nirvana.

Нагадаємо, що напередодні 30-річчя з моменту релізу "Nevermind" Спенсер Елден вимагав від студії Universal Music відредагувати фотографію, на якій зображені його геніталії.

Адвкокат Меггі Мебі вказувала на те, що у 1991 році її підзахисний був сфотографований у басейні повністю оголеним, що є порушенням конфіденційності та дитячою експлуатацією. За її словами, щороку під час чергових роковин виходу Nevermind Спенсеру доводиться "нелегко через небажану увагу з боку ЗМІ та шанувальників гурту".

Відповідачами у справі були спадкоємці Курта Кобейна, басист Кріст Новоселич, барабанщики Дейв Грол і Чед Ченнінг, автор обкладинки Кірк Веддлі, дизайнер Роберт Фішер, а також звукозаписні компанії Universal, Geffen, Warner і MCA. З кожного Елден вимагав по $150 тисяч за "поширення приватних матеріалів відверто сексуального характеру" і "примус до комерційних сексуальних дій у віці до 18 років".

Що відомо

  • Обкладинка альбому "Nevermind" вважається одним із найбільш упізнаваних образів в попкультурі.
  • Пісня Smells Like Teen Spirit рок-гурту Nirvana зібрала більше одного мільярда переглядів на YouTube.
  • Федеральне бюро розслідувань (ФБР) США опублікувало звіт за матеріалами справи про смерть соліста гурту Nirvana Курта Кобейна. Досьє займає всього 10 сторінок і являє собою два листи із закликом розслідувати смерть Кобейна як вбивство, а не самогубство – і відповіді правоохоронців на них.

Читайте також

Автопортрет Курта Кобейна продали на аукціоні за 281 тисячу доларів

Гурт Nirvana звинуватили у крадіжці ілюстрації до "Божественної комедії" Аліг'єрі

Штучний інтелект написав нові пісні Курта Кобейна та Емі Вайнхаус

Вибір редакції

На початок