Старости округів залишаються у складі виконкому Полтавської громади: сесія не відбулася

Старости округів залишаються у складі виконкому Полтавської громади: сесія не відбулася

Оновлено
Старости округів залишаються у складі виконкому Полтавської громади: сесія не відбулася
Суспільне Полтава

У Полтаві 4 січня не відбулася позачергова сесія міськради, на якій мали розглянути питання щодо вето міського голови. Олександр Мамай. 24 грудня він скасував рішення депутатів щодо виключення старост громади зі складу виконкому.

У залі Полтавської міськради – 16 депутатів із 42. Вони зібралися на позачергову сесію, аби повторно розглянути проєкт рішення щодо виключення старост зі складу виконкому. Засідання не відбулося.

Для того, аби сесія відбулася, не вистачило присутніх депутатів. На засідання з’явилися частина представників «Опозиційної платформи – за життя», «За майбутнє» та «Європейської солідарності». Були відсутні обранці від «Партії простих людей Сергія Капліна», «Свободи», «Рідного міста» та «Слуги народу».

"Якщо хочеться зібрати і почути думку депутатів, то по закону і по регламенту Полтавської міськради, спершу збирається погоджувальна рада голів фракцій, де обговорюють дату, зручну для всіх депутатів, коли буде збиратися наступна сесія. Міський голова цього не зробив", - говорить депутат Полтавської міськради Вадим Ямщиков.

Старости округів залишаються у складі виконкому Полтавської громади: сесія не відбулася
Вадим Ямщиков, депутат полтавської міськради. Суспільне Полтава

Проєкт рішення про зміну складу виконкому у вересні 2021-го підготувала депутатка міськради Юлія Городчаніна.

"Проаналізувала роботу виконкому, чи подавали старости пропозиції, виступи. Бо коли нам кажуть, що позбавили голосу старост у виконкомі, вибачте, але цим голосом ніхто не користувався. Тобто ніхто жодних пропозицій не подавав, чи поправки до проєктів виконкому. Зараз однооосібно у виконкомі фактично ухвалюються рішення міським головою, бо там є люди, які більша половина на заробітній платі. Очевидно, що є конфлікт інтересів", - говорить депутатка Полтавської міськради Юлія Городчаніна.

"Якщо навіть не буде старост у виконавчому комітеті, все одно більшість є. Кожен староста може не лише представляти свій старостинський округ в самому окрузі, а кожен староста повинен представляти його на виконавчому комітеті. Деякі впродовж цього року подавали проєкти рішень для того, щоб втілювати в їхню громаду, в той старостинський округ, який вони представляють", - каже голова Полтавської міськради Олександр Мамай.

Старости округів залишаються у складі виконкому Полтавської громади: сесія не відбулася
Старости не можуть самостійно розпоряджатися грошима громади. Суспільне Полтава

"Ми вважаємо, що це неправильно, бо не буде ніякого представницького мандату від громад (сіл – ред.) приєднаних у міській раді. На сьогодні Супрунівська сільська рада, старостинський округ найбільший із всіх десяти приєднаних. Немає практично жодного представника – жителя нашої громади у складі як депутатського корпусу, так і виконавчого комітету. Якщо мене як старосту зі складу виконкому виведуть, взагалі не буде представника в об’єднаній громаді", - каже староста Супрунівського округу Володимир Богатир.

Міська рада в Полтаві
Полтавська міська рада. Суспільне Полтава

Старости у приєднаних селах виконують роль представників влади на місцях. Зокрема, вони можуть брати участь у засіданнях Полтавської міськради, мають допомагати жителям підготувати документи, надавати довідки, а ще реєструвати народження, шлюб чи смерті. Розпоряджатися бюджетом самостійно старости не можуть. Їх призначають на п'ять років. Це оплачувана посада. Припинити повноваження староста може за власним бажанням, за рішенням суду чи у разі смерті.

Що відомо:

  • На позачерговій сесії міськради 22 грудня 2021-го внесли зміни до складу виконавчого комітету. Із нього виключили 10 старост, а натомість включили голову молодіжної ради та одного представника ветеранської спільноти. За таке рішення проголосували 24 депутати.
  • Водночас самі старости були проти цього, тому звернулися до Олександра Мамая. Він звернення розглянув і вирішив накласти вето на рішення депутатів, аби не змінювати склад виконавчого комітету.

Вибір редакції

На початок