У Кропивницькому 12 будинків залишились без водопостачання через аварію мереж

У Кропивницькому 12 будинків залишились без водопостачання через аварію мереж

У Кропивницькому 12 будинків залишились без водопостачання через аварію мереж
Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому шістсот родин залишились без води на добу. Без водопостачання через аварію мереж у мікрорайоні Новомиколаївка – 12 будинків: дев’ять на вулиці Василя Нікітіна, два – на Варшавській і один на вулиці Миру. Про це розповіла Суспільному директорка водоканалу Валентина Давидчук.

Мешканцям цих будинків на час ремонтних робіт підвозять воду автоцистернами. Водій водоканалу Володимир Ляшенко каже, розвозить воду мікрорайоном Новомиколаївка з 07:00. "Ну, я б не сказав, що дуже її беруть, люди на роботі, тому виходять здебільшого жителі старшого віку".

Мешканка будинку на вулиці Василя Нікітіна, 21-б Ніна Пікаш розповіла, вода зникла у будинку напередодні. "Води не стало о 20:00. Причину не знаю. Нікуди не могла додзвонитись. Добре, що сьогодні підвезли. Планую відра чотири набрати, щоб було і для приготування їжі, і посуд помити".

О 14:00 на вулиці Василя Нікітіна працювали десятеро робітників і техніка водоканалу. Чавунна труба тріснула на глибині два з половиною метри. Щоб дістатися до місця пориву, розрили асфальт на дорозі, говорить директорка водоканалу Валентина Давидчук.

"У нас різко мінус, потім пішов різко плюс – це впливає на чугунні труби, – розповіла керівниця водоканалу. – Строк експлуатації труби ще не вийшов – 30 років, чавун може працювати 50 років, не менше. Але справа в тому, що такі перепади температур. Це і з новими трубами може статись".

За словами директорки водоканалу, відновити водопостачання до будинків мікрорайону планують до кінця доби. Асфальт відновлюватимуть після того, як ліквідують порив.

Що відомо

Капітальний ремонт дороги на вулиці Василя Нікітіна у Кропивницькому почали торік у серпні. Перший ремонт за 40 років тривав чотири місяці. Витратили 12 мільйонів гривень: 10 з державного бюджету, решта – з міського. На ці гроші на дорозі довжиною один кілометр 266 метрів, шириною сім метрів замінили асфальт, бордюри і облаштували тротуари.

Читайте також

Тариф на воду для чотирьох міст Кіровоградщини збільшився. Чому так

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері та Телеграм

На початок