З 1 січня 2022 року ірландська мова набула повноправного статусу офіційної мови Європейського Союзу. Це означає, що все законодавство ЄС має перекладатися ірландською, а ще цю мову можна буде використовувати в спілкуванні в межах євроінституцій.
Про це повідомляє уряд Ірландії.
Ірландська стала офіційною мовою Європейського Союзу ще в січні 2007 року. Але тоді бракувало перекладачів і технічних засобів перекладу, тож сторони домовилися, що ірландською перекладатиметься лище частина документів ЄС.
Уряд Ірландії сподівається, що набуття ірландською повного статусу офіційної мови ЄС збільшить кількість охочих її вивчати, а також розширить можливості працевлаштування для носіїв ірландської в Євросоюзі.
До початку 2022 року в структурах ЄС уже працювали понад 170 перекладачів, які за домовленістю Дубліна й Брюсселя почали переклад ірландського законодавства мовами ЄС і навпаки — законодавства ЄС ірландською. Очікується, що їхня кількість зросте до близько 200.
За даними перепису населення 2016 року, в Ірландії ірландською володіють близько 1,8 мільйона людей (десята частина населення), але лише 70 тисяч послуговуються нею в побутовому житті. Назагал кількість носіїв ірландської зменшується з року в рік.
Уряд Ірландії вдається до низки заходів для популяризації ірландської: вона зокрема є обов’язковою для вивчення в школах, а райони компактного проживання носіїв — гелтахти — мають особливий законодавчий статус. Але в Ірландії офіційною є також англійська мова, і її використовують частіше.
У Європейському Союзі 24 робочі мови, але найбільш поширеними є три: англійська, французька та німецька.
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте також
17 березня світ відзначає День святого Патрика. Які традиції і як святкувати
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!