Ірландська стала офіційною мовою всіх установ ЄС. До цього йшли 14 років

Ірландська стала офіційною мовою всіх установ ЄС. До цього йшли 14 років

Ірландська стала офіційною мовою всіх установ ЄС. До цього йшли 14 років
Ілюстративне фото: unplash

З 1 січня 2022 року ірландська мова набула повноправного статусу офіційної мови Європейського Союзу. Це означає, що все законодавство ЄС має перекладатися ірландською, а ще цю мову можна буде використовувати в спілкуванні в межах євроінституцій.

Про це повідомляє уряд Ірландії.

Ірландська стала офіційною мовою Європейського Союзу ще в січні 2007 року. Але тоді бракувало перекладачів і технічних засобів перекладу, тож сторони домовилися, що ірландською перекладатиметься лище частина документів ЄС.

Уряд Ірландії сподівається, що набуття ірландською повного статусу офіційної мови ЄС збільшить кількість охочих її вивчати, а також розширить можливості працевлаштування для носіїв ірландської в Євросоюзі.

До початку 2022 року в структурах ЄС уже працювали понад 170 перекладачів, які за домовленістю Дубліна й Брюсселя почали переклад ірландського законодавства мовами ЄС і навпаки — законодавства ЄС ірландською. Очікується, що їхня кількість зросте до близько 200.

За даними перепису населення 2016 року, в Ірландії ірландською володіють близько 1,8 мільйона людей (десята частина населення), але лише 70 тисяч послуговуються нею в побутовому житті. Назагал кількість носіїв ірландської зменшується з року в рік.

Уряд Ірландії вдається до низки заходів для популяризації ірландської: вона зокрема є обов’язковою для вивчення в школах, а райони компактного проживання носіїв — гелтахти — мають особливий законодавчий статус. Але в Ірландії офіційною є також англійська мова, і її використовують частіше.

У Європейському Союзі 24 робочі мови, але найбільш поширеними є три: англійська, французька та німецька.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте також

17 березня світ відзначає День святого Патрика. Які традиції і як святкувати

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок