Названі найуспішніші британські художники за результатами аукціонних торгів у 2021 році

Названі найуспішніші британські художники за результатами аукціонних торгів у 2021 році

Названі найуспішніші британські художники за результатами аукціонних торгів у 2021 році
Christies.com

Картини британських художників Пітера Дойга, Девіда Гокні, Бенксі та Гервіна Андерсона найкраще продавались на аукціонах у 2021 році.

Про це повідомляється на сайті Artprice.

Пітер Дойг

Його картину "Болото" (Swamped Whitenoise) 1990 року продав аукціонний дім Christie’s у листопаді 2021 року за $39,8 млн. Ця робота встановлювала світовий рекорд кожного разу, коли з’являлася на аукціоні. У 2002 році картину продав за $455 тис. аукціонний дім Sotheby's у Лондоні, а потім за $25,9 млн у 2015 році на Christie’s в Нью-Йорку.

Картина Пітера Дойга Swamped Whitenoise
Картина Пітера Дойга Swamped Whitenoise. Christies.com

Бенксі

Чотири роботи загадкового художника потрапили до топ-10 аукціонних продажів британських авторів. Це і його знаменита порізана шредером робота "Дівчинка з повітряною кулькою" або "Кохання у кошику для сміття", продана на аукціоні Sotheby’s в Лондоні у жовтні 2021 року за $25,4 млн. І присвячена медичним працівникам картина "Game changer", яку продали на Christie’s у Лондоні за $23,2 млн у березні 2021 року. А також "Соняшники з заправки", продані за $14,5 млн у вересні на Christie’s в Нью-Йорку, і "Кохання у повітрі" — за $12,9 млн Sotheby's в Нью-Йорку у травні минулого року. Загалом у 2021 році було продано понад 1140 робіт Бенксі, а його прогнозований річний оборот склав $203 млн.

Картина Бенксі "Дівчинка з повітряною кулькою"
Картина Бенксі "Дівчинка з повітряною кулькою". sothebys.com

Девід Гокні

В 2021 році на торгах найбільш дорогою його картиною стала "Полита галявина". З першого аукціонного продажу цієї роботи 33 роки тому ціна твору зросла на 1780%. З $585 тис. у 1988 році на Sotheby's у Лондоні до $11 млн на торгах Phillips у Нью-Йорку в червні 2021 року.

Картина Девіда Гокні "Полита галявина"
Картина Девіда Гокні "Полита галявина". phillips.com

Гервін Андерсон

Його картина Audition істотно перевершила естімейт $1-2 млн і була продана за рекордні для Андерсона $10,1 млн на торгах Christie’s у жовтні 2021 року.

Картина Audition Гервіна Андерсона
Картина Audition Гервіна Андерсона. www.mutualart.com

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок