2022-го року полтавський екобус почне свою роботу з 4 січня. Автівка збирає небезпечні відходи. Про новий графік курсування повідомили на сайті комунального підприємства КАТП-1628.
В екобус полтавці можуть приносити батарейки, не розбиті термометри та лампи. Збиратимуть їх щоденно, крім вихідних. Графік роботи екобуса – із 10:00 до 17:30.

Населення здає лампи, батарейки та термометри безплатно. Роботу спецмашини фінансують із бюджету громади.
Екобусом зібрані відходи відправляють на утилізацію. Термометри та лампи КАТП-1628 приблизно раз на два тижні передає у компанію "Полекозахист", яка має ліцензію на поводження із небезпечними відходами. А вже це підприємство відправляє непотріб для утилізації на завод "Боднарівка", що у Львові. Батарейки спочатку зберігають на складі КАТП-1628, а далі двічі на рік передають у київську установу "Екологічні інвестиції". Ця фірма – відправляє для переробки на завод в Румунію. В Україні нині підприємств для утилізації немає.
Що відомо:
- Екобус – це мікроавтобус, куди полтавці можуть здати люмінесцентні лампи, ртутні термометри, акумулятори та батарейки.
- Він запрацював 1 жовтня 2019-го. Машину придбали, а потім переобладнали за гроші з міського бюджету. Вартість автомобіля – понад мільйон гривень.
- За майже два роки роботи екобуса у Полтаві до нього здали 8 тонн батарейок, понад 41 тисячу ламп та понад 2 тисячі термометрів.