У січні екобус у Полтаві працюватиме за майже 20 адресами

У січні екобус у Полтаві працюватиме за майже 20 адресами

У січні екобус у Полтаві працюватиме за майже 20 адресами
Суспільне Полтава

2022-го року полтавський екобус почне свою роботу з 4 січня. Автівка збирає небезпечні відходи. Про новий графік курсування повідомили на сайті комунального підприємства КАТП-1628.

В екобус полтавці можуть приносити батарейки, не розбиті термометри та лампи. Збиратимуть їх щоденно, крім вихідних. Графік роботи екобуса – із 10:00 до 17:30.

У січні екобус у Полтаві працюватиме за майже 20 адресами
У січні екобус у Полтаві працюватиме за майже 20 адресами. Суспільне Полтава

Населення здає лампи, батарейки та термометри безплатно. Роботу спецмашини фінансують із бюджету громади.

Екобусом зібрані відходи відправляють на утилізацію. Термометри та лампи КАТП-1628 приблизно раз на два тижні передає у компанію "Полекозахист", яка має ліцензію на поводження із небезпечними відходами. А вже це підприємство відправляє непотріб для утилізації на завод "Боднарівка", що у Львові. Батарейки спочатку зберігають на складі КАТП-1628, а далі двічі на рік передають у київську установу "Екологічні інвестиції". Ця фірма – відправляє для переробки на завод в Румунію. В Україні нині підприємств для утилізації немає.

Що відомо:

  • Екобус – це мікроавтобус, куди полтавці можуть здати люмінесцентні лампи, ртутні термометри, акумулятори та батарейки.
  • Він запрацював 1 жовтня 2019-го. Машину придбали, а потім переобладнали за гроші з міського бюджету. Вартість автомобіля – понад мільйон гривень.
  • За майже два роки роботи екобуса у Полтаві до нього здали 8 тонн батарейок, понад 41 тисячу ламп та понад 2 тисячі термометрів.

Читайте також:

На початок