Денісова вимагає надати екстрену медичну допомогу українському політв'язню Івану Яцкіну

Денісова вимагає надати екстрену медичну допомогу українському політв'язню Івану Яцкіну

Денісова вимагає надати екстрену медичну допомогу українському політв'язню Івану Яцкіну

Український політв'язень Іван Яцкін, незаконно засуджений у тимчасово окупованому Криму до 11 років позбавлення волі за “державну зраду у формі шпигунства на користь України”, після двомісячного етапування прибув до місця відбування покарання. Йдеться про виправну колонію суворого режиму № 44 у місті Білово Кемеровської області Росії. Про це повідомила українська омбудсманка Людмила Денісова.

За її словами, у російській в’язниці на Івана Яцкіна систематично тиснуть через його громадянство України. Крім того, українцю, у якого хворі ноги, призначили статус “схильний до втечі”. Постановка на такий облік передбачає посилення умов утримання: постійна зйомка на відеореєстратор і нічні підйоми.

Як повідомила Денісова, після перенесеного голодування стан здоров’я Івана Яцкіна погіршився. Загострилися хронічні хвороби ніг. Запалення судин призвело до утворення трофічних виразок, через це відбувається нагноєння.

“Нелюдське ставлення до громадянина України є грубим порушенням статті 3 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, яке прирівнюється до тортур і нелюдського поводження, і статті 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув'язненими, схвалених Економічною і соціальною радою ООН”, — написала омбудсманка.

Вона звернулася до Уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою забезпечити громадянину України Івану Яцкіну належні умови тримання відповідно до міжнародних стандартів і надати екстрену медичну допомогу. А також закликала міжнародну спільноту відреагувати на чергові порушення прав українських політв’язнів у місцях несвободи РФ.

Що відомо

  • Окупаційний "Верховний суд Криму" незаконно засудив громадянина України Івана Яцкіна до 11 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.
  • Яцкін був затриманий 16 жовтня 2019 року і перебував у московському СІЗО "Лефортово". За словами адвоката Миколи Полозова, взимку він отримав обмороження ніг через те, що його тримали на сильному морозі без взуття близько 40 хвилин.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок