Святкуватимуть Новий рік і Різдво вдома, а не в інтернаті. Двох хлопців, які залишилися без батьківського піклування, влаштували в будинок сімейного типу в Озерній. До цього 7-річний Ілля та 12-річний Владислав були в обласному центрі соціально-психологічної реабілітації. У родині Алєксєєвих вони живуть майже тиждень, зараз готуються до свят.
Оксана Алєксєєва разом із дітьми прикрашають новорічну ялинку. Допомагає й 7-річний Ілля.

Коли ялинка готова, то беруться за приготування обіду.
"Дім мені подобається, багато діток є. Подружився з ними. Ми там фільми дивимось, хованки граємо", – каже вихованець будинку сімейного типу Ілля.

12-річний Владислав допомагає готувати обід.
"Коли ми там зустрічались на встановленні контакту він мене питав, як ми готуємо їсти, бо вони думали, що в мене тут є кухар. Я кажу, що ні, ми готуємо самі. Була перша неділя, як вони тут і ми ліпили вареники, в нас їх цілий стіл", – розповіла матір-вихователька будинку сімейного типу Оксана Алєксєєва.

Жінка розповідає, що у родині Алєксєєвих хлопці менше тижня, з дітьми нової родини вони потоваришували:
"Ці хлопчики коли прийшли, то таке враження, що вони тут і були. Телефон в руки, поки не забереш. З дівчатами знайшли контакт, їздили ми в школу, знайомилися з класом".

Загалом у цьому будинку сімейного типу – 9 дітей. Найстарша з них – Ніка. Їй 15 років. Дівчина каже, одне одному завжди допомагають:
"Робимо разом уроки, готуємо на кухні, граємось. Коли приїжджає мами син, то ми разом стаємо і печемо піцу, 3-4 великих піци, потім всі разом її їмо".

На Новий рік та Різдво мають сімейні традиції, каже Оксана Алєксєєва. Зокрема, на Святвечір усі одягають вишиванки. Сергій живе у цій родині більше 3 років. Хлопець каже, що теж має свою вишиванку:
"Мені пошила мама, вдягаю на Святий вечір, на День вишиванки до школи. Вона не така, як у всіх. Бо у всіх вишивка йде по центру, а тут збоку".

Оксана Алєксєєва каже, що хотіли встигнути забрати дітей до Нового року, а документи готували близько пів року:
"Взагалі хотіли, щоб до Миколая встигнути, але до Миколая ми не встигали. А на Новий рік ми старались, щоб діти буди в сім'ї".

Раніше хлопці жили з бабусею в Нестерівцях, але торік вона померла. Про це розповіла староста села Галина Плесюк.
"З родичів ніхто не хотів дітей до себе взяти. Ми дзвонили до родичів і по татовій лінії, і по маминій, але ніхто на контакт не йшов. Тоді діти жили в мене 3 місяці", – каже Плесюк.

Ще 9 місяців діти були у центрі соціально-психологічної реабілітації, каже начальник Служби у справах дітей Озернянської сільради Сергій Святий.
"Мама знаходиться у Всеукраїнському розшуку, батько вихованням дітей не займається. Ми почали процедуру позбавлення батьківських прав. Батько був не проти, ми з ним їздили на суд, він свідомо відмовився, бо він не має можливості доглядати дітей. Діти на даний час проходять реабілітацію, адаптацію, але дивлячись на їхній психологічний стан, контакт з новою сім’єю пройшов успішно", – каже Сергій Святий.
Що відомо
- Жителі Тернопільщини можуть запросити дітей з інтернатів на Різдвяні свята у свою родину
Читайте нас у Telegram- екстрені новини
Підписуйтеся на Суспільне Тернопіль у Viber
Приєднуйтеся до нас в Instagram