Визначено виконавця протиаварійних робіт у київському Гостиному дворі. Роботи розпочнуться 31 грудня

Визначено виконавця протиаварійних робіт у київському Гостиному дворі. Роботи розпочнуться 31 грудня

Визначено виконавця протиаварійних робіт у київському Гостиному дворі. Роботи розпочнуться 31 грудня
Вікіпедія

Виконавцем протиаварійних робіт у київському Гостиному дворі стало товариство з обмеженою відповідальністю “Інжинірингова компанія планета буд”. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

За його словами, за переговорною процедурою підрядника визначив Національний заповідник “Софія Київська”, що є балансоутримувачем будівлі.

“Вже завтра, 31 грудня, роботи буде розпочато. Їх загальна вартість складає 33 млн 203 тис 881 грн”, — написав міністр.

Як пояснив Ткаченко, попереду два активних місяці, за які підрядник повинен забезпечити для пам’ятки належний стан для її подальшої реставрації.

Серед протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт:

  • чистка цегли та металевих елементів, залізобетонних перекриттів;
  • облаштування покриття парапету, перил;
  • розчищення внутрішнього подвір’я від будівельного сміття;
  • накриття армованою плівкою від потрапляння вологи стін, перекриттів в місцях демонтованих конструкцій та інші.

Як повідомив Ткаченко, дізнаватися новини щодо ситуації із Гостиним двором можна буде за посиланням: https://mkipgovua.wixsite.com/guest-yard

За його словами, цього тижня відбулось перша установча зустріч робочої групи при міністерстві, яка опікуватиметься питанням відновлення Гостиного двору.

Що відомо про Гостиний двір

Гостиний двір у Києві — монументальний торговий комплекс на Контрактовій площі на Подолі, частково зведений у 1809-1813 роках за проєктом архітектора Луїджі Руска. Пізніше він був перебудований у 1828-1833 роках за проєктом Андрія Меленського й наприкінці ХІХ століття, знесений і відбудований заново за раннім проєктом Руска архітекторкою Валентиною Шевченко у 1983-1990 роках.

26 квітня 2012 року депутати Київради надали дозвіл на розробку проєкту землеустрою ПАТ "Укрреставрація" для реконструкції будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. Через це у Гостинному дворі відбулись акції протесту.

У 2013 році голова КМДА Олександр Попов повідомив, що за рішенням Міністерства культури Гостиний двір та ще 30 будинків історичного Подолу набули правового статусу комплексу пам’яток містобудування місцевого значення. За його словами, тепер Гостиний двір буде не реконструйовано, а реставровано.

У червні 2014 року Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про виділення землі забудовнику Гостиного двору під протиправну реконструкцію будівлі. Реставраційні роботи в Гостинному дворі тривають з зими 2013 року, до нині будівля стоїть без даху та вікон.

З 2018 року столична влада очікує на передачу Гостинного двору у власність громади. У лютому 2021 року мер Києва Віталій Кличко звернувся до уряду з проханням передати Гостинний двір громаді столиці для створення у ньому музею. З аналогічним проханням до прем'єр-міністра Шмигаля звернувся й міністр культури Олександр Ткаченко.

У березні Департамент охорони культурної спадщини КМДА подав позов в Окружний адмінсуд Києва до Фонду держмайна щодо охоронного договору на будівлю Гостинного двору. Того ж місяця Верховний суд повернув касацію ФДМ, зобов'язавши укласти охоронний договір і провести термінові протиаварійні роботи у будівлі Гостинного двору.

Читайте також

Публічні обговорення проєкту Генерального плану Києва почнуться 23 грудня – КМДА

У Києві запустили опитування щодо долі Гостиного двору

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок