Протиаварійні роботи в Гостинному дворі у Києві почнуться 31 грудня. Визначено виконавця – Мінкульт

Протиаварійні роботи в Гостинному дворі у Києві почнуться 31 грудня. Визначено виконавця – Мінкульт

Протиаварійні роботи в Гостинному дворі у Києві почнуться 31 грудня. Визначено виконавця – Мінкульт
kyivcity.gov.ua

Національний заповідник "Софія Київська" визначив підрядником протиаварійних робіт в пам’ятці культури "Гостинний двір" ТОВ "Інжинірингова компанія планета буд". Роботи мають розпочатися 31 грудня.

Про це повідомив у Telegram-каналі міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

"Обрано виконавця протиаварійних робіт в Гостиному Дворі. За переговорною процедурою Національний заповідник "Софія Київська", що є балансоутримувачем будівлі, визначив підрядником ТОВ "Інжинірингова компанія планета буд", – написав Ткаченко.

Він додав, що роботи розпочнуться 31 грудня. Їх загальна вартість складає 33 млн 203 881 тис грн.

До протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт входять:

 • Чистка цегли та металевих елементів, залізобетонних перекриттів;
 • Облаштування покриття парапету, перил;
 • Розчищення внутрішнього подвір’я від будівельного сміття;
 • Накриття армованою плівкою від потрапляння вологи стін, перекриттів в місцях демонтованих конструкцій та інші.

Протиаварійні роботи в "Гостинному дворі" триватимуть близько 3 місяців.

Гостинний двір у Києві — монументальний торговий комплекс на Контрактовій площі на Подолі, частково зведений у 1809-1813 роках за проєктом архітектора Луїджі Руска. Перебудований у 1828-1833 роках за проєктом Андрія Меленського, та наприкінці ХІХ століття. Знесений та відбудований заново за раннім проєктом Руска архітекторкою Валентиною Шевченко у 1983-1990 роках.

Що відомо

 • 26 квітня 2012 року депутати Київради надали дозвіл на розробку проєкту землеустрою ПАТ "Укрреставрація" для реконструкції будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. Через це у Гостинному дворі відбулись акції протесту.
 • У 2013 році голова КМДА Олександр Попов повідомив, що за рішенням Міністерства культури Гостиний двір та ще 30 будинків історичного Подолу набули правового статусу комплексу пам’яток містобудування місцевого значення. За його словами, тепер Гостиний двір буде не реконструйовано, а реставровано.
 • У червні 2014 року Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про виділення землі забудовнику Гостиного двору під протиправну реконструкцію будівлі. Реставраційні роботи в Гостинному дворі тривають з зими 2013 року.
 • З 2018 року столична влада очікувала на передачу Гостинного двору у власність громади. У лютому 2021 року мер Києва Віталій Кличко звернувся до уряду з проханням передати Гостинний двір громаді столиці для створення у ньому музею. З аналогічним проханням до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля звернувся й Ткаченко.
 • У березні 2021 року департамент охорони культурної спадщини КМДА подав позов в Окружний адміністративний суд Києва до Фонду держмайна щодо охоронного договору на будівлю Гостинного двору.
 • У травні пам'ятки архітектури на Подолі "Комплекс споруд Контрактової площі" і "Гостинний двір" отримали новий статус пам'ятки культурної спадщини національного значення та присвоєні охоронні номери.
 • У червні стало відомо, що Фонд державного майна України передасть "Гостинний двір" до сфери управління Мінкульту.
 • З 26 серпня "Гостинний двір" охороняють співробітники Державної служби охорони Національної поліції.
 • У грудні для мешканців та гостей Києва столиці запустили опитування щодо того, яким вони бачать майбутнє "Гостиного двору" на Контрактовій площі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок