На вузловій станції на Черкащині не спиняються потяги. Чому так сталось

На вузловій станції на Черкащині не спиняються потяги. Чому так сталось

На вузловій станції на Черкащині не спиняються потяги. Чому так сталось
Суспільне Черкаси

Відновити зупинку восьми потягів та електрички до Києва на вузловій станції Цвіткове, що на Черкащині, просять місцеві жителі. Ними люди діставалися до роботи, на навчання та столиці, розповів селищний голова Валерій Полуєв.

Потяги припинили зупинятися у Цвітковому 6 грудня через низький пасажиропотік. Так "Укрзалізниця" пояснила у відповіді на інформаційний запит Суспільного. Та зазначили, що згідно із графіком руху на цій станції зупинятимуться три потяги: це Львів – Маріуполь, Львів – Новоолексіївка та Ковель – Новоолексіївка.

Придбати квиток до Києва для своєї доньки на залізничний вокзал села Цвіткове приходила пані Надія. Жінка розповіла, що потяг тут зупинявся завжди. Нині ж каса зачинена:

"Донька їздить вона по відрядженнях по всій Україні, часто їздить, бо в неї така робота, не має тепер потяга на Київ".

На Черкащині зупинилось одне залізничне сполучення. Чому так сталось
Суспільне Черкаси

Не можуть вчасно дістатися у Київ на навчання Роман Кучеренко та Анастасія Гайдамака.

"Раніше мені було дуже комфортно. Раніше я о восьмій годин виїжджав Маріупольським потягом, приблизно о пів на дванадцяту я був у Києві. На цей час важко, або прокидатися шостій годині і їхати у Миронівку, і там пересідати на іншу електричку і їхати на Київ, це займає шість годин, я на навчання не встигаю", розповів Роман Кучеренко.

"Не має як виїхати і в Київ з 12 грудня, коли нам повідомили. Що не буде пасажирських поїздів, тут ставала ще електричка Цвіткове-Київ, і ми ж студенти пішли на ту електричку, приїздимо сюди, а тут не має посадки", — додала Анастасія Гайдамака.

На Черкащині зупинилось одне залізничне сполучення. Чому так сталось
Суспільне Черкаси

До дітей, які живуть у столиці, тепер не дістанеться, прокоментувала пенсіонерка Галина Костюк. Та додала, що в селі немає банку та пошти, тому, аби отримати пенсію, вимушені їхати в Городище. Після скасування потягів зробити це стало складно.

Послугами залізниці користуються не лише жителі Цвіткового, а й ближніх сіл, розповів місцевий житель Віктор Кутовенко:

"І Сигнаївка, і Матусів і Ксаверово, Калинівка, Носачів, Бурти. Це не тільки з Цвіткова люди їздять там на Київ, Корсунь, Миронівка, а й інші навколишні села".

До 12 грудня на їхній станції зупинялося вісім пасажирських потягів та електричка. Нині - жоден, пояснив селищний голова Цвіткового Валерій Полуєв. За його словами, альтернативи добратися до столиці прямим рейсом зараз немає:

"Зараз, на жаль, альтернативи прямих поїздів на Київ немає із Цвіткова, можна тільки добратися до станції Шевченка у Смілі, приїхати у 20:00 і до двох годин ночі просидіти і сісти на перший потяг, наприклад, «Кривий Ріг-Київ», і приїхати у Київ. І так само альтернативи немає дібратися назад із Києва прямим потягом до Цвіткова. Прохання таке до «Укразалізниці», щоб повернути пряму електричку «Київ-Цвітково», яка була дуже зручна для наших людей".

На Черкащині зупинилось одне залізничне сполучення. Чому так сталось
Суспільне Черкаси

Електромеханік зв’язку дільниці Цвіткове Анатолій Петриченко 31 рік працює на цій станції. Чоловік, аби не втратити роботу та відновити рейси, які курсували тут, він написав листа до "Укрзалізниці":

"Вони написали, що на потяги сідає дві людини в кожному напрямку. Це дві людини, які підійшли в касу і взяли квиток. А чому немає статистики, що люди беруть через інтернет онлайн квитки. Коли треба їхати на Київ, а квитків з Цвіткове немає. У нас сусідня станція — Шевченкове. Ми беремо звідти і сідаємо в Цвіткове".

Як розповів чоловік, через скасування пасажирських потягів скоротилась і кількість приміських дизелів:

"У нас раніше зупинявся Херсон – Київ, 101, 012, зупинявся Маріуполь 183, 184, зупинявся Авідївка 115, 116. У нас була електричка Цвіткове—Київ, її також скасували, зараз скасували дизель на Шполу та Умань. Під ці потяги були підв’язні дизелі, де люди із Шполи та Христинівки могли під’їжджати".

На Черкащині зупинилось одне залізничне сполучення. Чому так сталось
Суспільне Черкаси

Зі слів Анатолія Петриченка, Цвіткове – селище залізничників. Тут працюють кілька залізничних династій. Тож мешканці сподіваються, що до їхніх прохань в "Укрзалізниці" дослухаються.

Авторка Наталія Старинець

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок