Підвищення тарифу на газ обговорили у Сумах

Підвищення тарифу на газ обговорили у Сумах

Підвищення тарифу на газ обговорили у Сумах

Тариф на послуги за розподіл природного газу на Сумщині може скласти 2,35 грн проти чинних 1,92 грн. Такий результат відкритого обговорення, яке відбулося сьогодні в офісі Сумигаз.

На обговорення прийшли працівники товариства, а також представники громадськості та обласної адміністрації, які надали свої пропозиції по структурі нового тарифу.

Перед початком обговорення біля будівлі Сумигазу зібралися люди у фірмовому одягу, що вимагали збільшити зарплату.

Зарплата – одна зі складових тарифу, говорять у фінансовій службі товариства, необхідність її підвищення – одна з причин, чому необхідно підвищити тариф. Саме в ці дні регуляторна компанія – це НКРЕКП – разом із Сумигазом має визначити остаточний розмір тарифу.

"Наш варіант і той розмір тарифу на розподіл, який ми вважаємо економічно обґрунтованим, складає 2 гривні 54 копійки, за розрахунком регулятора розмір їх тарифу – 1 грн 1 коп. на поточний момент, але він теж може змінитись, тому що він не затверджений. Розрахунок за розподіл за обсягами потужності – той, за яким розраховувався чинний тариф – він уже незаконний, тому що Україна переходить на розрахунок по тарифу на розподіл за замовленою потужністю. Останній раз тариф піднімався в 16 році, і основні статті в тарифі – це матеріали і інші послуги, вони не змінювалися з середини 15 року. Саме тому він глибоко збитковий і економічно необґрунтований, " – каже фінансовий директор АТ "Сумигаз" Світлана Рибальченко.

Свої пропозиції, згідно з законом, має надати обласна державна адміністрація.

"У нас є питання щодо самих тарифів. Це надвеликі нормативні втрати в газових мережах і відповідному обладнанні, які складають 32 мільйони кубів – це витрати газу на теплоенергетику дорівнюють дві Шостки й три Охтирки. Ми відпрацьовуємо питання з Сумигаз щодо зменшення відповідних витрат. З урахуванням наших пропозицій такий тариф буде складати не 2.54, а десь приблизно 2.35", – каже директор департаменту енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу Сумської ОДА Сергій Луговий.

На обговорення газових тарифів подали свої пропозиції громадська рада при облдержадміністрації та партія "Укроп".

"Укроп пропонує: у вас є керівництво, є профспілка. Ми хочемо, щоб ви, прості представники робочих професій підписали з керівництвом «Сумигаз» документ, зрозумілий для всіх. Наприклад, робітнику з 3 з половиною до 8 тисяч підвищується заробітна плата", – каже депутат Сумської облради Олег Шестак.

"Наша пропозиція була про те, що надати пояснення по 5 пунктах, і шостим пунктом виключити 400 мільйонів – це збитки, які зазнало АТ, розподілені на два роки, 800 з лишком мільйонів за два роки, бо ці збитки не підтверджені. Рядові представники Сумигаз зрозуміли позицію громадськості, активістів щодо того, щоб не перешкоджати зарплаті, а підтвердити ті видатки, які заплановані в проєкті тарифу", – каже голова Громадської ради при Сумській ОДА Олексій Пархомчук.

Обговорення тривало кілька годин, за його результатами в НКРЕКП Сумигаз подаватиме тариф 2.35. Його розглянуть найближчим часом, підвищення відбудеться не раніше 20-го року.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСпортСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди