"Українська вакцина перебуває на доволі ранніх етапах розробки", — головний санлікар Кузін

"Українська вакцина перебуває на доволі ранніх етапах розробки", — головний санлікар Кузін

Ексклюзивно
"Українська вакцина перебуває на доволі ранніх етапах розробки", — головний санлікар Кузін
ФОТО: Уніан

Попри достатню кількість доз вакцин від коронавірусу Міністерство охорони здоров'я запустило програму для виробництва вітчизняної вакцини проти COVID-19. Її розробкою займаються дві команди вчених зі Львова та Києва, які працюють над двома різними типами вакцини — нині робота триває на ранніх стадіях. Про це Суспільному розповів головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

"Дійсно МОЗ підтримує цей напрямок як ключовий. Оскільки він дозволяє мати своє власне виробництво, яке можна доволі гнучко і швидко переналаштувати або внести певні корективи у технологічний цикл, якщо в тому є певна потреба, — зазначив Ігор Кузін.

Він повідомив, що нині в Україні дві установи працюють над створенням української вакцини від коронавірусної інфекції — однак результати досліджень знаходяться ще на ранніх стадіях.

Це Інститут біохімії ім. Палладіна і професор Комісаренко разом зі своєю командою, він займається науковим обґрунтуванням саме розробки мРНК-вакцини. І також команда академіка Сибірного у Львові, яка працює також над розробкою вакцини, але саме білкової. Але вони зараз знаходяться на доволі ранніх етапах розробок", — додав головний санітарний лікар.

Також в україні є приватна ініціатива із розробки вакцини, яка дійшла у своїх дослідженнях до етапу випробувань.

"Зараз проводиться спільний науково-дослідний проєкт, який реалізується між АТ "Лекхім" та харківською групою вчених на рівні Одеського протичумного інституту. Планується принаймні використати або протестувати декілька методів інактивації вірусу і з'ясувати — який з цих методів буде давати більшу імуногенність і буде кращим прототипом саме розробки інактивованої української вакцини", — зазначив Кузін.

Крім того, МОЗ запустило програму створення власних тест-систем для виявлення інфекційних хвороб.

"Вже визначено декілька компаній та організацій, які отримують кошти державного бюджету на розробку вітчизняної тест-системи, яка спрямована на діагностику інфекційних хвороб. Державі передаються інтелектуальні права на розроблену тест-систему і надалі держава може самостійно виробляти такі тест системи", — розповів Кузін.

Що відомо

  • У вересні 2020 року Інститут біології клітин НАН України у Львові отримав грант у 9,5 мільйона гривень від Національного фонду досліджень на розробку вакцини проти COVID-19. Над вакциною львівські біологи працювали півтора роки. Основою препарату є білок, який продукують дріжджі.
  • У першому-другому кварталі 2022 року група компаній "Лекхім" на підприємстві в Харкові збирається запустити виробництво китайської вакцини CoronaVac, розповів Суспільному директор департаменту з розвитку групи "Лекхім" Михайло Ренський.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Вибір редакції

На початок