Підсумки року. Культура та освіта. Дайджест

Підсумки року. Культура та освіта. Дайджест

Підсумки року. Культура та освіта. Дайджест
ФОТО: Суспільне Чернігів

Найбільший рушник в Україні завдовжки 200 метрів розгорнули у Чернігові, п’яте місце на Євробаченні зайняв гурт Go_A,солістка якого родом з Чернігівщини та фільм «Неповнолітні», знятий корюківською молоддю. Нових керівників обрали в обласному Молодіжному театрі та університеті "Чернігівський колегіум". Якими подіями запам’ятався 2021 рік у сфері культури та освіти, далі будемо їх пригадувати.

Найбільший рушник України

У Чернігові на день Конституції розгорнули найбільший рушник в Україні. Його довжина – 200 метрів та 220 сантиметрів завширшки.

Рекорд України зафіксували представники національної книги рекордів. Орнамент на рушнику вибивали впродовж 15 діб, червоними та чорними фарбами.

У Чернігові розгорнули найбільший рушник України
У Чернігові розгорнули найбільший рушник України. ФОТО: Суспільне Чернігів

До створення рекордного рушника долучились представники всіх територіальних громад Чернігівської області, їх 57. Щоби повністю розгорнути рушник та зафіксувати рекорд у Чернігові перекрили в'їзд до міста зі сторони Києва. Розгорнули рушник на самій трасі. На створення орнаменту пішло 20 літрів фарби, традиційна техніка вибійки рушника датується 13-м століттям.

Читайте також: Три рекорди швидкості на мотоциклах встановили поблизу Чернігова

Наші на “Євробаченні”

Катерина Павленко, солістка гурту «Go_A»
Катерина Павленко, солістка гурту «Go_A». ФОТО: Суспільне Чернігів

Катерина Павленко, солістка гурту "Go_A" з піснею “Шум” представила Україну на конкурсі “Євробачення” та зайняла п’яте місце. За результатами голосування журі та глядачів, Україна отримала 364 бали. Співачка родом із Ніжина.

На батьківщині співачки побували журналісти Суспільного. Поспілкувалися з друзями, з вчителями, сусідами та дізналися: яким було дитинство співачки, хто були батьки, та як пройшли шкільні роки Катерини.

Вибори ректора

6 жовтня 2021 рік. У Національному університеті "Чернігівський колегіум" обрали нового ректора – ним став Олег Шеремет.

Олег Шеремет, ректор НУ "Чернігівська політехніка"
Олег Шеремет, ректор НУ "Чернігівська політехніка". ФОТО: Суспільне Чернігів

На посаду претендувало 6 кандидатів. До другого туру увійшли два : Олег Шеремет та Світлана Стрілець . За Шеремета проголосували 215 виборців, за Світлану Стрілець - 155. Явка на виборах ректора склала понад 90%.

Киянин на чолі Молодіжного театру у Чернігові

Киянин Ігор Тихомиров очолив Молодіжний театр у Чернігові. Його кандидатуру на посаду директора-художнього керівника Молодіжного театру одноголосно підтримали депутати на сесії обласної ради 22 жовтня.

Ігор Тихомиров, директор Молодіжного театру
Ігор Тихомиров, директор Молодіжного театру. ФОТО: Суспільне Чернігів

Ігор Тихомиров – керівник та засновник театру LAZZI. Як розповів Суспільному, працював у багатьох театрах України, останнім часом – у Києві. На його рахунку – понад 20 вистав, три з яких поставив у чернігівському Молодіжному театрі. Також Тихомиров сказав, що переїде до Чернігова, щоб працювати у театрі.

Своїми планами, що робитиме на посаді, новий директор поділився у програмі "Сьогодні. Головне" на Суспільному. Детальніше про це можна дізнатися за посиланням.

Читайте також: Книги та театральні вистави: чернігівці почали витрачати свою тисячу з "Дії"

Корюківські підлітки зняли "велике" кіно

Перше кохання, складні стосунки між дітьми та їхніми батьками. Корюківські підлітки самі відзняли фільм "Неповнолітні" і показали його на великому екрані. У зйомках "Неповнолітніх" брали участь близько шести десятків підлітків.

Презентація фільму "Неповнолітні" у Корюківці
Презентація фільму "Неповнолітні" у Корюківці. ФОТО: Суспільне Чернігів

На фільм витратили благодійні гроші – 35 тисяч гривень. Годинну кінострічку у день прем’єри в Корюківці подивилися понад чотири сотні глядачів.

За сценарієм Головний герой Антон закохується в дівчину Ніку. Її зіграла Вероніка Запека. Грала в фільмі, каже, майже саму себе, найважче було показувати потрібні емоції. Головну роль у фільмі – підлітка Антона виконав п’ятнадцятирічний Ростислав Хоменко. Розповідає, в житті він зовсім не схожий на Антона.

Кінострічку знімали 2 місяці і 4 – монтували. Жодного професійного актора чи спеціаліста до роботи над фільмом не залучали. Єдине, що робили в професійній студії – саундрек до фільму.

Апаратура, яку використовували під час зйомок, також не була професійною, її купували за гроші спонсорів.

Вибір редакції

На початок