Як заощадити на продуктах для новорічного столу — поради експерта

Як заощадити на продуктах для новорічного столу — поради експерта

Як заощадити на продуктах для новорічного столу — поради експерта
Колаж, Суспільне Львів

За даними економічних експертів, цьогоріч українцям доведеться заплатити більше за продукти для новорічного столу, аніж минулого року. Які саме продукти зросли в ціні та чому, а також чи чекати українцям зниження вартості продуктів харчування після свят — про це Українське радіо запитало у голови Асоціації франчайзингу Андрія Кривоноса.

Як зекономити, купуючи продукти до “новорічного столу”

За словами експерта, продукти до новорічного столу подорожчали на 25%.

“На жаль, ми призвичаїлись до однакового набору продуктів, і через це і виробники, і торгові мережі підлаштовують цю ситуацію і провокують покупців купувати товари, навіть якщо вони подорожчали”, — сказав Кривонос.

Для того, щоб зекономити, він порекомендував формувати меню з нетрадиційних страв, складники яких часто не змінюються в ціні. Також, за його словами, слід зважати, що товари низького цінового діапазону, як правило, дорожчають більше, ніж високого.

Чому зросли ціни на продукти

За словами експерта, в більшості випадків підняття чи зміну цін провокують виробники і постачальники товарів. Мережі магазинів працюють в режимі встановлених цін і особливо від них не відхиляються.

“Хоча бувають маркетингові ходи, коли один товар дорожчає, а інший дешевшає заради того, щоб за цим товаром прийшли та купили його. Але загальний рівень маржі в супермаркетах суттєво не змінюється”, — розповів Кривонос.

В той же час більша націнка на товари буде в малих магазинах і ще більша — на базарах, в окремих ятках, тому ціни там будуть вищими, зазначив експерт.

“Виробники та постачальники ж намагаються закласти в ціну цілу низку факторів, зокрема, й подорожчання логістики. Багато виробників переживає, що випаде сніг, і буде важко довозити товари. Крім того, значна частина виробників розуміє, що в них є буквально кілька днів для того, щоб продати багато, а далі попит буде зменшуватись”, — пояснив Кривонос.

Тому, за його словами, відкладений прибуток протягом року намагаються заробити за конкретний проміжок часу. Адже різдвяні продажі й розпродажі розраховані саме на те, щоб продати багато товарів.

“Європейці та американці в цей час навпаки знижують ціни, намагаючись заробити на обороті. Наші виробники міркують поки що в рамках системи “все одно куплять”, — пояснив експерт.

Імпортні товари можуть виявитися дешевшими

Також Андрій Кривонос порадив звертати увагу й на країну-виробника товару. Значна частина продуктів до новорічного столу виробляється як в Україні, так і за кордоном, проте ціни на імпортні товари можуть бути нижчими, сказав він.

“В цьому році сталася ситуація, коли товари, імпортовані в Україну, не настільки подорожчали, скільки товари, виготовлені тут. За окремими позиціями зростання ціни на імпорт відбулося на кілька відсотків, а зростання на українські аналоги — на 10-15 %. Це, наприклад, соняшникова олія, яка сильно подорожчала, коли оливкова олія з-за кордону в ціні не зросла, а інколи навіть подешевшала за рахунок різного фасування”, — пояснив експерт.

Чи допоможуть акції у магазинах заощадити кошти

“Головна мета акцій в мережевих магазинах — залучити покупця, щоб він прийшов. Й механіка акцій в мережевих магазинах на сьогоднішній день доволі складна: це не тільки борд із ціною чи рекламне повідомлення, але й розташування товарів в магазині, специфічний підбір додаткового асортименту, розташування додаткових місць для продажу в самому магазині”, — сказав Кривонос.

За його словами, це зумовлює незручність пошуку товару в магазині, якщо людина приходить зі списком, та провокує емоцію для додаткової купівлі.

“Проте в межах акцій ціна на окремі товари може бути нижче собівартості, тому купувати буде вигідно”, — зазначив Кривонос.

Чи зміняться ціни після зимових свят

Як розповів голова Асоціації франчайзингу, як правило, ціни на продукти харчування не змінюються в перші місяці року.

“В більшості випадків в мережевій торгівлі законтрактовані відповідні постачання товарів, і ціни приблизно визначені. В базарній торгівлі на початку року може відбуватися будь-що, але в той же час тенденція, що січень та лютий будуть спокійними залишається”, — сказав Кривонос.

Далі, за словами експерта, буде видно, зокрема, й по погоді — якщо буде сильна й довга зима, свою копійку до ціни додають логісти.

Читайте також

Скільки коштуватимуть новорічні страви у найбільших містах сходу України

Як пережити новорічне застілля: поради полтавської дієтологині

Як святкувати Новий рік, щоб не нашкодити печінці та підшлунковій

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок