На Рівненщині поліція оголосила підозру кільком освітянам у розтраті бюджетних грошей

На Рівненщині поліція оголосила підозру кільком освітянам у розтраті бюджетних грошей

Ексклюзивно
На Рівненщині поліція оголосила підозру кільком освітянам у розтраті бюджетних грошей
Освітяни, який вручали підозру/Фото: Суспільне Рівне

На Рівненщині трьом директорам та двом екскерівникам шкіл колишнього Корецького району слідчі 29 грудня оголосили про підозру у розтраті бюджетних коштів. За версією слідства, вони та ще шестеро їхніх колег, яким про підозру повідомили раніше, у 2019-му році заплатили за проведення інтернету у їхні навчальні заклади у двісті разів вище ринкової ціни.

У цьому правоохоронці вбачають службову недбалість. Свою вину педагоги заперечують і вважають, що слідство за цим фактом було однобоким та упередженим.

Що це за історія

У лютому 2021 року директорка Даничівської школи Наталія Міськевич пояснювала Суспільному, через яке саме обладнання у правоохоронців виникли до неї питання. Зокрема, йдеться про вартість кабелю: метр – орієнтовно півтори тисячі гривень.

Директорка – одна із тих, хто у грудні 2019-го року погодилися провести до школи інтернет. Тепер вона має офіційну підозру у службовій недбалості, яка завдала істотної шкоди державним інтересам. За словами Наталії Міськевич, договір з провайдером директори укладали під тиском освітянського керівництва району.

"Було сказано про те, що договори нормальні і підлягають підписанню, і якщо ми ці кошти не освоїмо, то вони повернуться у державу. Коли ми мали підписувати договори, Форсюк О.І. було сказано, що через пів року у нас закінчуються контракти, ми розуміли, що конкурсна комісія з працівників відділу освіти може прийняти будь-яке рішення. Через це було сказано: якщо ви хочете працювати - ви мусите дані договори підписати", – каже директорка Даничівської гімназії Наталія Міськевич.

Освітянка стверджує, що, окрім договорів, нічого не підписували, а на платіжних документах підписи підроблені.

"На початку квітня ми почали давати покази під час ознайомлення зі справою, про те, що платіжні доручення і зміни до кошторису були підписані не нами, чиєюсь рукою. На сьогодні слідством це не взято до уваги", – каже директорка.

Репортаж Суспільного від лютого 2021 року, коли стало відомо про цю історію

Позиція іншої сторони

Інтернет-провайдером виступила рівненська фірма "ДАН". Там Суспільному пояснили, що прокоментувати ситуацію може лише керівник, якого немає на місці.

Колишня керівниця районної освіти Оксана Форсюк з літа 2020-го працює директоркою школи у Великих Межирічах. За наявним у Суспільного номером телефону вона не відповіла. У лютому 2021-го вона прокоментувала ситуацію так:

"Змушувати – я нікого не змушувала, по-перше. Не примушувала і цього ніхто не робив. Кожен керівник укладав угоду сам, керівники є юридичними особами. Я не звинувачую ні в якому випадку керівників закладів. Ми ж не звернулися до зубного лікаря чи до медиків, щоб підводили інтернет, ми зверталися до фахівців", – казала колишня начальниця районного відділу освіти.

Позиція слідства

За версією слідства, державі завдали збитків на 1,8 мільйона гривень.

"Розслідуванням встановлено, що дані особи, а саме директори закладів, у кінці 2019 року уклали договори про постачання мережевого обладнання за завищеною вартістю. На даний час триває досудове слідство. Особи, яким повідомили про підозру, отримали право, відповідно до КПК, здійснювати захист своїх інтересів у кримінальному провадженні, наймати адвокатів", – сказав в. о. заступника начальника слідчого управління Нацполіції області Микола Красовський.

Що кажуть в ОДА

Керівники шкіл розповіли, що озвучували свою проблему керівництву області. Перший заступник голови ОДА Сергій Подолін ситуацію прокоментував так:

"Ми розуміємо, що особистого наміру, вини, корупційних дій про зловживання державними коштами не було. У цьому випадку організовувалася керівництвом управління освіти Корецької РДА, порушена кримінальна справа... Але при всьому тому, – це стосується усіх керівників, розпорядників коштів, – незалежно, чи звертається до вас, чи дає вказівку безпосередній керівник вищого рівня, якому ви підлеглі – у першу чергу дивіться законодавство".

Стаття Кримінального кодексу, за якою оголосили підозру освітянам, передбачає штраф від 4250 гривень і до трьох років позбавлення волі.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Вибір редакції

На початок