Уряд готує зміни до закону про реінтеграцію окупованих територій – Верещук

Уряд готує зміни до закону про реінтеграцію окупованих територій – Верещук

Уряд готує зміни до закону про реінтеграцію окупованих територій – Верещук
Ліля Гончарук, Суспільне

Уряд проводить консультації та готує зміни до закону про реінтеграцію окупованих територій задля уточнення низки аспектів документу.

Про це під час пресконференції заявила віцепрем'єрка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, передає кореспондентка Суспільного Ліля Гончарук.

За словами посадовиці, міністерство вже провело низку консультацій щодо закону та сформувало дорожню карту.

"На сьогодні ми провели декілька раундів консультацій. З Венеційською комісією, – ви знаєте, є рекомендації, з Радою Європи, з нашими міжнародними партнерами, а також із громадянським суспільством тут, всередині (України – ред.). Вийшли на дорожню карту, як це буде виглядати", – розповіла вона.

Верещук нагадала, що закон про реінтеграцію є рамковим та потребує уточнень і розширень, зокрема, щодо визнання документів, виданих окупантами.

"Ми зараз говоримо про ті законопроєкти, які мають розшити цей закон, бо він сам по собі є рамковим. Ми зараз говоримо про конвалідацію, про визнання актів цивільного стану, в який спосіб ми маємо визнати, або в який спосіб ми маємо розуміти, що ми ніколи не визнаємо ці російські документи або ті документи окупаційної влади, які на сьогодні є", – зауважила віцепрем’єрка.

Також уточнень потребують окремі юридичні аспекти, пояснила посадовиця.

"Ці точкові законопроєкти, які вже треба напрацьовувати, – ми саме в такий спосіб будемо рухатися – коли ми будемо розуміти візію всього перехідного періоду правосуддя, не лише якоїсь частини, а розуміння, як ми далі будемо бачити стратегію перехідного правосуддя", – додала вона.

За словами Верещук, при цьому міністерство проводитиме додаткові консультації щодо документа.

"На початку року, я прогнозую, будемо ще проводити консультації. З наступного кварталу, з квітня ми вийдемо з двома-трьома законопроєктами, в тому числі про конвалідацію, далі будемо думати як рухатися", – підсумувала віцепрем’єрка.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок