В одній із полтавських лікарень згорнули 70 ліжок для лікування хворих із COVID-19

В одній із полтавських лікарень згорнули 70 ліжок для лікування хворих із COVID-19

В одній із полтавських лікарень згорнули 70 ліжок для лікування хворих із COVID-19
Суспільне Полтава

У Полтавській центральній райлікарні від 29 грудня тимчасово згорнули всі ліжка для хворих із COVID-19. Це тому що менше таких пацієнтів потребують госпіталізації. Про це розповів директор установи Олег Мехедько. У звільнених гінекологічному та хірургічному відділеннях прийматимуть пацієнтів у звичному режимі.

Одне з відділень Полтавської центральної райлікарні продезінфікували та провітрили. У приміщеннях майже три місяці лікували людей із коронавірусом, а тепер відновлять планові госпіталізації, каже Олег Мехедько.

В одній із полтавських лікарень згорнули 70 ліжок для лікування хворих із COVID-19
Приміщення палат, де лікували людей з окронавірусом, продезінфікували та провітриили. Суспільне Полтава

"Хірургічне і гінекологічне відділення відновлюють роботу завтра (30 грудня – ред.) із 8-ї ранку. У гінекології у нас 30 ліжок, у хірургії – 42", додав директор Полтавської центральної райлікарні Олег Мехедько.

Згорнули тимчасово 70 ліжок для пацієнтів із коронавірусом від 29 грудня. Рішення ухвалили через зменшення потреби у госпіталізації таких хворих, каже Лариса Ухналь.

"24 грудня на засіданні комісії із надзвичайних станів було ухвалено рішення. У нашій Полтавській міській територіальній громаді на 50% менше виявлених випадків (захворювання – ред.) на COVID-19, порівняно із попереднім тижнем", каже заступниця директора департаменту охорони здоров’я Полтавської міськради.

В одній із полтавських лікарень згорнули 70 ліжок для лікування хворих із COVID-19
Хірургічне і гінекологічне відділення відновлять роботу 30 грудня. Суспільне Полтава

"Ми мали можливість перевезти усіх хворих до лікувальних закладів міста, які зараз надають допомогу хворим на COVID-19. Поетапне, але стабільне зниження рівня госпіталізації відмічалось останні три тижні. Коли у перші дні після відкриття відділення, у нас було госпіталізовано більше ніж 50 хворих, 72–73, то останні дні кількість їх не перевищувала 25–27 людей", говорить директор Полтавської центральної райлікарні Олег Мехедько.

Зменшувати кількість ліжок для пацієнтів із COVID-19 в інших лікарнях області поки не будуть, каже Лідія Войтенко.

Полтавська центральна районна клінічна лікарня
Полтавська центральна районна клінічна лікарня. Суспільне Полтава

"Завантаженість зменшується, але кількість тяжкохворих ще є, і вони перебувають в реанімаційних відділеннях, і потребують реабілітаційної допомоги. Якщо рівень захворюваності підвищиться і погіршиться епідситуація, ми будемо терміново вирішувати питання про відновлення тих ліжок, які фактично існують", каже головна позаштатна інфекціоністка обласного департаменту охорони здоров’я Лідія Войтенко.

"Зараз ми пережили найбільший із тих, що був підйомів захворюваності, який був із максимумом на початку листопада. Дійсно захворюваність знижується", говорить епідеміолог обласного центру контролю і профілактики хвороб Андрій Байбарза.

Загалом хворих на коронавірус стаціонарно лікують у 25 медзакладах області.

Читайте також:

358 випадків захворювання на коронавірус виявили за добу на Полтавщині

"Не щеплені люди повинні бути рідкістю", − полтавський епідеміолог про боротьбу із COVID-19

Вибір редакції

На початок