У Рівному навчатимуть промисловому альпінізму. Як і де це відбуватиметься

У Рівному навчатимуть промисловому альпінізму. Як і де це відбуватиметься

У Рівному навчатимуть промисловому альпінізму. Як і де це відбуватиметься
Фото: Суспільне Рівне

У Вищому професійному училищі №1 у Рівному всіх охочих навчатимуть промисловому альпінізму. У закладі 29 грудня відкрили навчально-практичний центр "Сучасні висотні роботи у будівництві". Там можна буде отримати дозволи для роботи на висоті ремонтникам верхніх поверхів багатоповерхівок, монтажникам, реставраторам та представникам решти подібних професій.

Майстер першого вищого професійного училища Павло Івасенко продемонстрував нове обладнання. На ньому в закладі навчатимуть промисловому альпінізму. Потім учні зможуть отримати необхідну для робіт на великій висоті ліцензію.

У Рівному навчатимуть промисловому альпінізму. Що це означає
Павло Івасенко продемонстрував, як працює будівельна люлька. Фото: Суспільне Рівне

У середу, 29 грудня, в училищі відкрили спеціальний навчально-практичний центр.

"В нас, як відкрили п'ять років тому ліцензування груп утеплювачів, ми закупили 200 квадратів риштування і лише з ним і працювали. Ми отримали три люльки, самохідні шестиметрові будівельні люльки, дві вишки тура, які на колесах швидко переміщуються, швидко збираються, і автогідропідіймач", – розповів Павло Івасенко.

Переважно навчатимуть дорослих, пояснив директор закладу Ігор Стрижеус. І додав: багатоповерхівки продовжують будувати, встановлюють вежі, облаштовують кондиціонери і усе це комусь потрібно буде обслуговувати.

У Рівному навчатимуть промисловому альпінізму. Що це означає
Промисловому альпінізму навчатимуться і ті учні, яким виповнилось 18 років. Вони були присутніми на презентації. Фото: Суспільне Рівне

Навчатимуть промисловому альпінізму й учнів закладу, яким виповнилося 18. Повноцінно центр запрацює через пів року.

"Для того, щоб ми розпочали свою діяльність, нам треба зібрати всілякі дозволи, зробити правову основу, навчити персонал. Після того отримати ліцензію Міністерства освіти та науки. Після цього ми зможемо навчати за багатьма професіями", – зазначив керівник училища.

За його словами, першою професією, якої навчатимуть у закладі, буде верхолаз, яка має попит як в Україні, так і за кордоном. Другою стане машиніст самохідної люльки, третьою – машиніст-автогідропідіймач.

У Рівному навчатимуть промисловому альпінізму. Що це означає
У закладі також навчатимуть на машиніста автогідропідіймача. Це третя за затребуваністю професія серед будівельних спеціальностей. Фото: Суспільне Рівне

За оцінкою Ігоря Стрижеуса, училище стане першими серед закладів профосвіти в Україні, де готуватимуть подібних фахівців. У майстерні центру, де проводитимуть навчання, є інформаційні матеріали та частина обладнання. В аудиторії влаштовуватимуть інструктажі, демонструватимуть фільми та навчатимуть, як вдягати спецодяг.

Володимир Воробей з Локницької громади навчається на монтажника гіпсокартонних конструкцій та утеплювача фасадів. Ця професія передбачає заняття промисловим альпінізмом.

"Мені подобається – висотні роботи, лазити туди-сюди. Просто друзі йшли і я з ними пішов, вони теж люблять. Фасади затягати, гіпсокартонні вироби – вмію таке", – розповів Володимир Воробей.

У Рівному навчатимуть промисловому альпінізму. Що це означає
Такий вигляд має екіпірування промислового альпініста. На презентації центру проводили майстерклас, як правильно одягати спорядження. Фото: Суспільне Рівне

На облаштування центру витратили 3,3 мільйона гривень. В області це четвертий навчальний центр будівельного напрямку.

"Спеціалісти потрібні – на всій західній Україні, і по всій країні в цілому. Ми сьогодні видозмінюємося і працюємо на випередження. Вже через рік-два випускники закладу будуть задіяні в економіці області. Ми чітко розуміємо, що нам не потрібні в такій кількості спеціалісти з комп'ютерного набору і змінюємо одну професію на іншу", – зазначив голова ОДА Віталій Коваль.

Загалом в області це 29-й навчально-практичний центр.

Читайте також

  • На Рівненщині відкрили 21-й центр для навчання кухарів і пекарів. Суспільне розповіло, де саме та що там є.
  • Наприкінці жовтня у Сарнах відкрили навчально-практичний центр з підготовки слюсарів та автомеханіків. На нього витратили 4,3 млн грн.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок