Тиждень як у херсонських тролейбусах на першому маршруті можна сплатити за проїзд карткою за допомоги валідаторів. Чи знають про це містяни та чи користуються нововведенням, - дізнавалось Суспільне.
З електронним розрахунком працювати швидше, немає мороки з купюрами, говорить кондукторка Тетяна Каблак.
"Користуються і електронними, і такими проїзними. Дуже зручно", - каже кондукторка.

Павло розраховується через кюар код у тролейбусі.
"У мене картка на пей-пас. Але, думаю, скоро буде можливо поміняти картку", - каже пасажир.
Пасажир тролейбуса Іван говорить, йому зручніше розраховуватись готівкою, а до нововведень ще не звик.

Розрахуватися можна будь-якою карткою, окрім кредитної, розказала кондукторка першого тролейбуса Ксенія Кравець.
"Молодь із задоволенням користується валідаторами. Їм подобається, не треба дрібні гроші шукати. Їм зручно. І мені зручно. Глянула, що оплата пройшла", - каже кондукторка.
Пасажирка тролейбуса Каріна розраховується через валідатор не вперше.
"Дуже зручно. Зайшов розрахувався телефоном або карткою. Коли багато людей у тролейбусі теж зручно: розрахувався, кондуктор перевірив і все", - говорить пасажирка.
30 стаціонарних і 12 переносних валідаторів у тролейбусах – тестовий варіант на два місяці. Прилади встановлені за гроші підприємства, яке пропонує такі послуги, розказав виконувач обов’язків заступника Херсонського міського голови В’ячеслав Білковський.
"Ми щороку датуємо Херсонелектротранс за перевезення пільгових категорій громадян. Ми повинні знати, скільки реально перевезено пасажирів. Це перше. Друге: з цих грошей будуть платити податки. Це теж наповнення місцевого бюджету. Це дуже важливо. По-третє, це зручно", - розказав Білковський.
Якщо прилади, встановлені у тролейбусах, не підійдуть, тестуватимуть інші. Головна мета – чітко знати кількість перевезених пасажирів. На сьогодні Херсонелектротранс робить ці розрахунки за формулою, пояснив В’ячеслав Білковський.
Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон
Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber