Касові апарати у Хмельницькому: як ставляться до їх введення підприємці

Касові апарати у Хмельницькому: як ставляться до їх введення підприємці

Касові апарати у Хмельницькому: як ставляться до їх введення підприємці
фото ілюстративне/УНІАН

36 тисяч 154 підприємці в Хмельницькій області підпадають під введення касових апаратів з 1 січня 2022 року. Про це Суспільному розповів начальник відділу Головного управління державної податкової служби у Хмельницькій області Володимир Ковальський. За його словами, це підприємці 2-4 групи, які до цього сплачували єдиний податок і не вели обліку доходів та витрат, а також які мають в підпорядкуванні найманих працівників. Виняток становлять підприємці першої групи, які реалізовують роздрібні товари за готівку на ринку та не мають найманих працівників. Як ставляться до введення касових апаратів підприємці та як, на їх думку, це вплине на ведення бізнесу, Суспільне дізнавалося.

На Хмельницькому оптовому ринку на вулиці Геологів працює 500 підприємців, що зареєстровані як ФОПи. Більшість підприємців другої групи подали заяви на переведення до першої групи або просто виходять з бізнесу, розповів директор ринку Юрій Ярина.

Підприємець Ігор Стрільчук говорить: для нього нововведення з касовими апаратами – трудомістке для бізнесу. "Потребує багато затрат для того, щоб його вести і утримувати належним чином. Вартує касовий апарат близько 10 тисяч. Ну, і щомісячне обслуговування десь в районі 300 гривень", - додає чоловік.

Олександр Баховський торгує на ринку більше 30 років. Сам – багатодітний батько. Каже, з касовими апаратами складно буде працювати на ринку через погодні умови і через складність в обслуговуванні. На обслуговування касового апарату, каже, йому доведеться наймати працівника: "В мене близько двох тисяч найменувань. Я фізично не встигну. Мені потрібно буде тільки займатися веденням повного обліку. Раніше з зошитом і журналами ми ще якось встигали. І то не завжди. На морозі пишу – ручка не пише. Тут дощ пішов, кіоск потік".

Начальник відділу Головного управління державної податкової служби у Хмельницькій області Володимир Ковальський каже: через мораторій до 1 квітня наступного року відповідальності за відсутність касових апаратів не передбачено. Але передбачена за невидачу чеку. Тому що чек – документальне свідчення покупки, яке дає змогу повернути товар чи обміняти. Пояснює: "Станом на 1 січня відповідальність за невидачу чеку вперше – 100% сума проданого товару, за який не було видано чек. Вдруге – 150% протягом року". За словами чиновника, програмне забезпечення для касового апарату можна отримати безкоштовне від податкової служби.

Директор оптового ринку Юрій Ярина каже, безкоштовне забезпечення не завжди якісне: "Недосконалість їх, перш за все, в тому, що на смартфонах в такі погодні умови користуватися неможливо, тому що той же смартфон через деякий період розряджається. Коли інформацію передавати на податкову, є збої, є питання, що не до кінця опрацьована вся сервісна програма".

Крім того, каже Юрій Ярина, касові апарати дадуть можливість податковій повністю контролювати облік підприємців. А це, каже, додаткові штрафні санкції: "Будь-якому інспектору є якийсь відповідний план для поповнення державного бюджету. Штраф – це пряме поповнення державного бюджету".

Директор ринку каже: 25 січня 2022 року підприємці поїдуть на акцію протесту в Київ, аби вимагати скасування касових апаратів або, як альтернативу – скасування перевірок податковою.

Читайте також

  • У хмельницькій лікарні чоловіку пересадили печінку: як він почувається і де проходить реабілітацію
На початок