У Тернополі презентували книжку політв'язня Ігоря Олещука

У Тернополі презентували книжку політв'язня Ігоря Олещука

У Тернополі презентували книжку політв'язня Ігоря Олещука
Фото: Леся Продоус/Суспільне

Книжку спогадів "Шлях до свободи" видав колишній політв’язень Ігор Олещук. У ній чоловік описав перебування в таборах суворого режиму, а також історію створення у Тернополі музею політичних в’язнів.

Свою книжку "Шлях до свободи" Ігор Олещук презентує в музеї національно-визвольної боротьби. Каже, саме з історії створення цього музею розпочинається книжка. Над виданням Ігор Олещук працював рік. У ньому також зібрав статті та вірші про боротьбу за Українську незалежну державу й світлини зі сталінських таборів.

"Різні матеріали там були. І про друзів з Воркути. Є вірші і пісні 40-50х років, які я запам’ятав в таборах", – розповів Олещук.

У Тернополі презентували книжку політв'язня Ігоря Олещука
Ігор Олещук. Фото: Леся Продоус/Суспільне

У книжці описана й діяльність музею політичних в’язнів у Тернополі. Ігор Олещук – співзасновник цього музею, каже історик Сергій Волянюк:

"Це важлива книжка, яка вміщує не тільки спогади, а й документи. Вклад Ігоря Андрійовича і його побратимів, політв’язнів, повстанців, колишніх репресованих, а також дітей політв’язнів. Їх вклад у розвиток цієї філії треба відзначити, що це одна з перших музейних установ-комплексів, яка була створена на території тюрми колишнього слідчого ізолятора КДБ. В Україні не було аналогів при заснуванні".

На презентацію прийшов тернопільський письменник Олег Герман. Чоловік каже, читав рукопис ще до того, як книжку видали:

"Він обрамив її гармонійним поєднанням світлин, спогадів і мотивів, які пов’язані з його життям. Життя, яке концентрується на боротьбі за Україну".

Ігор Олещук каже, "Шлях до свободи" – це третя книжка його спогадів. Першу – "Шлях до світанку" – видав у 2001 році. Другу – "Шлях до прозріння" – у 2011.

"Добре, що в світ вийшла моя трилогія. Треба, щоб молодь читала, бо Україна вимагає, щоб ми об’єдналися. Переживаємо 100 років революції . Україна не добудована. Треба, щоб ми об’єдналися і робили спільну справу", – розповів Ігор Олещук.

Нагадаємо, Ігор Олещук політв'язень сталінських таборів родом зі Збаражчини. Йому 90 років. Чоловік 25 років працює науковим співробітником Тернопільського музею політв'язнів і репресованих.

Читати також

  • Музей політв’язнів у Тернополі: що можна побачити в будівлі, де була в’язниця КДБ

Читайте нас у Telegram - екстрені новини

Підписуйтеся на Суспільне Тернопіль у Viber

Приєднуйтеся до нас в Instagram

На початок