Дітям в Одесі наслідки пожежі показуватимуть на прикладі "згорілої" кімнати

Дітям в Одесі наслідки пожежі показуватимуть на прикладі "згорілої" кімнати

Дітям в Одесі наслідки пожежі показуватимуть на прикладі "згорілої" кімнати
Суспільне Одеса

У шостій рятувальній частині Одеси відкрили перший в Україні муляж згорілої дитячої кімнати з іграшками, посудом, технічними пристроями та меблями. У ній рятувальники показуватимуть наслідки недотримання умов пожежної безпеки. Про це розповіла кореспондентка Суспільного, яка відвідала місце.

Кімната розміщена у шостій пожежній частині, що у Київському районі Одеси. Такий навчальний клас створювали близько року й витратили на нього 300 тисяч гривень – розповів один з авторів проєкту Анатолій Кавун:

"Діти, які будуть приходити – вони будуть бачити, що буде відбуватися з їх технікою, іграшками, з їх реальною атмосферою кімнати, в якій, можливо, вони живуть. Тому тут у нас одночасно і кухня, і стіл для навчання, дитяче ліжко".

У приміщення планують привозити дітей з різних шкіл Одещини, аби проводити уроки безпеки поводження з вогнем. Ідея створення навчальної кімнати виникла після пожежі у коледжі, що на Троїцькій. Схожі приміщення для навчання є у Польщі, зазначив начальник головного управління ДСНС в Одеській області Вадим Шулюк.

Про перше враження розповів учень 10 класу Микола Пашковський. У його школі часто спрацьовує сигналізація. Вважає, якщо виникне пожежа – діти будуть до цього готові :

"Я думаю, не вистачає того, що деякі предмети повинні були розплавлені, згорілі. А так виглядає дуже реалістично".

Учениця однієї зі шкіл Одеси Валерія Швалько була свідком пожежі у навчальному закладі кілька років тому:

"Ми відразу забрали класний журнал і верхній одяг, тому що він був у нас на стільцях. І відразу почали спускатися з другого поверху на перший по плану евакуації. Але там заклинило й одній дівчинці стало погано. Ми відразу побігли на другий поверх до іншого виходу і вийшли так".

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок