Загибель міського голови Кривого Рогу, теракт з двома жертвами, серед яких речниця рятувальників регіону, смерть п'ятьох жінок у приватному пансіонаті для літніх людей. У році, що минає, на Дніпропетровщині сталося кілька резонансних трагічних подій. Жодну з цих справ правоохоронці поки не передали до суду: слідство триває.
У переддень Нового року Суспільне Дніпро нагадує про трагічні події 2021 року, які сколихнули область.
Смерть міського голови та двох його братів
15 серпня 2021 року в селі Вільне під Кривим Рогом знайшли мертвим 48-річногоміського голову Кривого Рогу Костянтина Павлова. Поруч із тілом лежала зброя. За чотири дні тіло посадовця поховали на Центральному кладовищі Кривого Рогу.

Правоохоронці спершу розглядали дві основні версії загибелі Павлова: убивство та самогубство. Пізніше міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський заявив, що, за попередніми даними, це був суїцид. Він також заявив про ймовірних розслідування зловживань у міськраді Кривого Рогу, за які "відповідальність могла понести людина, яка підписувала фінансові документи, у даному випадку – мер".
Тоді ж у мережі з'явилися відео з камер спостереження, на яких начебто Костянтин Павлов ходить по кімнатах будинку з рушницею в руках та з кимось листується телефоном. Блогер, що оприлюднив відео, заявив, що перед смертю Павлов листувався з ексголовою Дніпропетровської облдержадміністрації Олександром Вілкулом. В ексклюзивному коментарі Суспільному Олександр Вілкул сказав, що востаннє спілкувався з Павловим телефоном 11 чи 12 серпня, тобто за кілька днів до загибелі мера.
7 вересня начальник слідчого управління поліції області Олег Сліпчук повідомив, що основна версія смерті Павлова — самогубство з мотивами, які можуть бути пов’язані з особистим життям та перебуванням на посаді мера. Правоохоронці відкинули версію "вбивство".
Смерть Павлова призвела до фактичної зміни влади в Кривому Розі. Відповідно до законодавства в.о. міського голови стає секретар міськради. 25 серпня секретар міськради Олександр Котляр подав у відставку, на його місце обрали Юрія Вілкула. Він очолював Кривий Ріг впродовж 2010-2020 років. На останніх виборах міського голови Кривого Рогу в другому турі він зняв свою кандидатуру через стан здоров`я, таким чином давши змогу виграти Костянтину Павлову.
Дата позачергових виборів міського голови Кривого Рогу ще не призначена. Рішення має ухвалити Верховна рада. У мерії припускали, що вибори відбудуться в березні 2022 року.
18 жовтня в Кривому Розі у власній квартирі знайшли тіло Андрія Павлова – брата Костянтина Павлова. За даними поліції, видимих ознак насильницької смерті на тілі загиблого не було. Пізніше правоохоронці повідомили, що його смерть сталася "внаслідок отруєння алкоголем".
10 листопада в Кривому Розі знайшли повішеним двоюрідного брата загиблого міського голови Костянтина Павлова Бориса Павлова. Основна версія смерті — самогубство. За словами сусідів, чоловік важко хворів.
Вибух в авто і загибель двох волонтерів
Вранці 15 вересня у Дніпрі вибухнуло авто Nissan Primera, загинув член громадської організації "Український легіон" Олексій Кавлак, який працював інструктором з домедичної допомоги й вибухотехнічної безпеки, та речниця ГУ ДСНС у Дніпровській області Дар'я Гречищева. Вибух стався на проспекті Богдана Хмельницького, в районі 16-ої лікарні.
Справу кваліфікували як теракт.

Як зазначив у коментарі Суспільному голова ГО "Український Легіон" Олексій Санніков, загиблий Олексій Кавлак не був учасником бойових дій на Донбасі, натомість бував у зоні АТО як інструктор.
У Дніпрі Кавлак займався проєктами у співпраці з рятувальниками, речницею яких була Дар'я Гречищева. 13 жовтня їй мало виповнитися 36 років. У ДСНС вона пропрацювала вісім років.
У жовтні прокурор відділу обласної прокуратури Володимир Бєлянський повідомив Суспільному, що вже провели частину слідчих дій. Розглядають декілька версій, однак, є дві основні: злочин міг бути пов'язаний з волонтерською діяльністю загиблих або з неприязню "певного кола осіб". Яких саме — він не назвав.
Пожежа й смерть п'яти жінок в приватному пансіонаті
16 листопада у Дніпрі, у приватному будинку для осіб похилого віку, сталася пожежа, загинули п'ять жінок віком від 75 до 89 років.

Як зазначив тоді начальник головного управління ДСНС в області Андрій Кульбач, ймовірна причина пожежі – перевантаження електромереж. За його словами, пожежа самоліквідувалася, тому що не було доступу повітря до кімнати, і матрац, який тлів, сам загасився.
Читайте також: "У Дніпрі пожежники перевіряють будинки для літніх людей та інші соцзаклади. Репортаж"
Після інциденту були затримані старша адміністраторка і няня-санітарка закладу, їм вручили повідомлення про підозру в недотриманні правил пожежної безпеки. Через день повідомлення про підозру вручили також підприємицю, яка утримувала заклад.
Пізніше суд обрав запобіжні заходи санітарці (нічний домашній арешт) й адміністраторці закладу (цілодобовий домашній арешт).

23 листопада мали обрати запобіжний захід підприємиці-організаторці пансінату, але на судове засідання підозрювана не з'явилася. Адвокат тоді повідомив, що його підзахисна захворіла.
На початку грудня їй призначили цілодобовий домашній арешт з використанням електронного браслета.
У міськраді Дніпра заявили, що заклад, де сталася пожежа й загинули люди, діяв нелегально.
Читайте також
- Легендарні об’єкти Дніпра. ТОП-5 цікавих об’єктів міста
- Фести, виставки, музеї, археологічне відкриття. ТОП-9 культурних подій Дніпропетровщини 2021 року
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро