Знайшли господарів для понад 2000 тварин: у Бахмуті 10 років працює притулок для тварин

Знайшли господарів для понад 2000 тварин: у Бахмуті 10 років працює притулок для тварин

Знайшли господарів для понад 2000 тварин: у Бахмуті 10 років працює притулок для тварин
Притулок для тварин у Бахмуті, фото: Суспільне Донбас

Понад тисячу собак прихистили волонтери бахмутського товариства захисту тварин "Лада" за десять років своєї роботи, понад 2000 тварин прилаштували у сім’ї.

Пес на прізвісько Семен Семенович – один з перших мешканців майданчика для тварин. Собака відомий бахмутянам тим, що полюбляє кататися тролейбусом за маршрутом №6.

"Цей песик з’явився у нас в далекому 2013 чи 2014 році. Його збила машина, він лежав на зупинці, ми його підібрали, вилікували і стали шукати йому господаря. Господаря знайшли, щасливо прилаштували. Але у Семена Семеновича особливість – він не любив перебувати вдома", – розказала керівниця товариства захисту тварин "Лада" Марина Шажко.

За її словами, мандрувати Семен Семенович любив саме на тролейбусі під номером шість: проїжджав дві зупинки, виходив і прямував до ринку.

Навесні 2021 року цього собаку збила машина поблизу ринку. Волонтери забрали його та вилікували.

"В нього була тяжка черепно-мозкова травма. Ми його підлікували, але рука не піднялася випустити його назад, тому що він ще той турист", – розказала Шажко.

Ще одну собаку на прізвисько Білочка дев’ять років назад врятували волонтери. Вона потрапила під потяг. Наразі живе у притулку.

"Білочку ми теж намагались прилаштувати, вона прожила у них три тижні, і нам зателефонували ці люди й сказали, що Білочка зовсім не гавкає, ми її повертаємо", – загадує волонтерка.

У перший рік створення майданчика тут жило п’ятеро собак. Нині – 160. Волонтери дають прихисток тим тваринам, які хворі, травмовані, або мають загрозу для життя.

Будки та вольєри на майданчику допомогли збудувати благодійники, годують тварин також за рахунок пожертв. За 10 років волонтери "Лади" прихистили понад тисячу тварин та знайшли домівки для двох тисяч собак та котів.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок