Студенти в Тернополі продовжили навчатися - дистанційно

Студенти в Тернополі продовжили навчатися - дистанційно

Студенти в Тернополі продовжили навчатися - дистанційно оригінальне

У Тернополі під час карантину студенти перейшли на дистанційне навчання в педагогічному, економічному, медичному та технічному університетах. Про це повідомили Суспільному ректори цих вишів.

Дистанційні заняття розпочали також в Українській гімназії імені Франка. З 16-го березня таку форму навчання використовуватимуть і в школах.

Марія Когут- третьокурсниця Тернопільського технічного університету. Навчається на факультеті комп`ютерно- інформаційних систем та програмної інженерії. Дівчина мешкає у гуртожитку:

"Вважаю, що перевагами дистанційного навчання є мобільність, зручність, а також доступність до всіх предметних матеріалів. Недоліком такого навчання є недостатність практичних навичок та сильної мотивації".

Про переваги навчання онлайн говорить студент цього ж факультету Володимир Волоський:

"Одним з плюсів дистанційного навчання є те, що не потрібно переходити з аудиторії в аудиторію. Також зменшується ризик заразитися коронавірусом".

Юрій Скоренький - завідувач кафедри фізики Тернопільського технічного університету проводить дистанційне навчання з першокурсниками, які навчаються за спеціальністю «Комп`ютерні технології та автоматизація». У навчанні беруть участь 16 студентів із 17-ти. Серед недоліків такої форми навчання Юрій Скоренький називає один:

"Відсутність безпосереднього контакту - доволі складна в психологічному моменті особливість, оскільки студент вже повинен проявляти високу мотивованість. Біля нього немає вчителя, який дивиться йому в очі. Звичайно для цього необхідно спочатку встановити такий особистий контакт і, коли ці студенти чують мій голос, вони вже, без зображення у веб-камері собі мене уявляють. І працюють так, ніби це вже їм дійсно потрібно, оскільки це їм дійсно потрібно. Над тим, щоб створювати мотивацію ми намагаємся постійно працювати. Ми намагаємся знати наших студентів добре. Я теж фактично бачу їх обличчя, незважаючи на те, що це просто список на екрані. Звичайно, коли студенти повернуться в аудиторії і в лабораторії, то ми надолужимо там, де необхідна безпосередня компетенція, де вміння необхідно розвивати руками. Бо, коли перед вами є промисловий зразок, станок, можна скільки завгодно показувати його зображення, але оцих навичок і пам`яті механічної її розвинути тільки дистанційними засобами неможливо".

У Тернопільському технічному університеті навчаються п`ять тисяч студентів, із них понад три тисячі навчаються - стаціонарно. За словами ректора університету Петра Яснія, дистанційну форму навчання практикують близько 18 років:

"У нас практично зараз усі студенти заочної форми навчання переведені на дистанційну форму. У нас створено ряд локальних дистанційних центрів в Україні та за кордоном, де студенти навчаються за такими технологіями.Студенти очної форми навчання навчаються, скажемо так, використовуючи теж електронні форми навчання. У нас є весь навчальний контент, розміщений на платформі АТЮТОР. Всі лекції, всі практичні заняття, а також методички до лабораторних робіт розміщені на цій платформі".

Заступниця начальниці обласного управління освіти та науки Ганна Зварич:

"На основі нашого наказу директор закладу освіти має видати свій наказ, в якому прописати, як буде організовано освітній процес в кожному класі. Також, як буде проводитися вихід на роботу педагогічних працівників, технічних працівників, бо з цим пов`язана оплата праці. Враховуючи ситуацію, яка склалася з карантином, для того, щоб учні були зайняті і все таки виконували поставлені домашні завдання, батьки, як учасники освітнього процесу теж зобов'язані контролювати і своїх дітей і педагогів".

В Українській гімназії Тернополя вчителі сьогодні створили групу у вайбері, через яку школярі отримуватимуть завдання на період карантину.

Ольга Ензельт - заступниця директора Тернопільської Української гімназії імені Івана Франка:

"Вчителі-предметники вже поступово закидають завдання, які діти мають опрацювати за час карантину. Це завдання всі посильні, які можна виконати самостійно, бо весь важкий матеріал, складніші завдання будуть вирішуватися, коли дітки повернуться до закладів освіти. Діти мають можливість спілкуватися з вчителем, або групою вайбер, або сторінками у фейсбуці. Або вчитель лишив свою електронну адресу і можуть спілкуватися. Вчитель буде надавати консультації, або робити якісь поправки, або показувати зразки розв'язування того, чи іншого завдання".

П'ятикласник гімназії Ростислав Заяць отримав завдання через вайбер з української мови:

"З української мови нам на цілих три тижні задали 10 вправ. Я вирішив робити дві вправи в день, бо так я їх і швидше зроблю. І у мене залишиться час на інші уроки і на вільний час".

Що відомо:

  • На Тернопільщині 698 шкіл, це - 110 тисяч учнів. Усі школи – на карантині. Також на карантині вищі навчальні заклади області всіх рівнів.
  • Тернопільська міська рада створила facebook-сторінку Тернопільського штабу по боротьбі з коронавірусом.
  • Міський голова Тернополя Сергій Надал 11-го березня близько 21-ї години повідомив, що в Тернополі з 12-го березня призупиняють навчання в школах, профтехучилищах і частково в садочках. У четвер і п'ятницю батьки, які не мають з ким залишити дітей, зможуть завести їх у чергові групи садків. З суботи садочки до 3-го квітня також на карантині.
  • З 12-го березня по 3-тє квітня у всіх закладах освіти Тернопільщини: садках, школах, профтехучилищах, вишах, закладах позашкільної освіти - карантин. Про це повідомив начальник управління цивільного захисту населення області Ігор Лівінський.
  • Уряд вводить карантин на три тижні по всій території України з 12-го березня. На засіданні кабмін рекомендували заборонити усі масові зібрання, де присутні понад дві сотні людей - крім держзаходів, проводити спортивні змагання без глядачів, а також заборонити експорт засобів, які можуть знадобитися для боротьби з коронавірусом. Запланували також додаткові видатки. Це - 100 мільйонів гривень, щоб, зокрема, докупити інфрачервоні термометри та засоби індивідуального захисту.
  • Через заборону проводити масові заходи в приміщеннях - у Тернополі призупинили акцію "Тиждень боротьби з глаукомою"
  • На невизначений термін перенесли й дату нагородження "Доброволець Тернопільщини", яке мало відбутися 14-го березня в тернопільському драмтеатрі.
  • 10-го березня на засіданні міського оперативного штабу протидії коронавірусу представники медзакладів міста, обласного та міського управлінь охорони здоров’я, обласного лабораторного центру та міського управління освіти прийняли рішення заборонити проводити масові заходи в приміщеннях.
  • 9-го березня відбулося засідання ради церков. Щоб запобігти поширенню коронавірусу на Тернопільщині змінили дату прощі Реліквії Тернового Вінка Ісуса Христа.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди