У Херсоні музей природи відкрився після ремонту

У Херсоні музей природи відкрився після ремонту

У Херсоні музей природи відкрився після ремонту
Суспільне Херсон

Реконструйований фасад і оновлена експозиція. У Херсоні після ремонту відновив роботу музей природи.

Із 28 грудня Музей природи після реконструкції почав приймати відвідувачів, розповіла директорка краєзнавчого обласного музею Тетяна Братченко.

"Херсонці дуже добре знають цей музей, бо він працює практично з 1905 року. І коли ми закрилися на ремонт, то люди, хоч і розуміли, що це добре, але були розчаровані, тому що не могли зайти до музею. І ось ми отримали гроші нарешті для завершення роботи, замінили фасади та відкриваємо поетапно експозицію", - розповіла директорка.

У Херсоні музей природи відкрився після ремонту
Суспільне Херсон

Тетяна Братченко говорить, частина експозицій ще чекає на відкриття – ентомологічна колекція, "Херсонське сафарі" тощо. Тепер можна придбати і електронні квитки через додаток "Дія". Перший уже купили.

Як розповіла голова комісії з бюджету та фінансів обласної ради Вікторія Гавренкова, всі депутати вирішили надати понад 3 мільйони гривень на реставрацію цього музею.

У Херсоні музей природи відкрився після ремонту
Суспільне Херсон

Головний інженер проєкту Михайло Назукін розповів, скільки тривала реставрація.

"Із 2013 року проєкт почався. Робили посилення фундаменту будівлі, посилення перекриттів стін, бо будівля тріщала в усіх напрямках. Підрядники дуже ретельно працювали, підходили відповідально – адже це пам’ятник, і ми старалися зберегти його для міста," - каже головний інженер проєкту.

Колір фасаду звичний для Херсона, під ракушняк, говорить Михайло Назукін. Разом із тим, на новому фасаді з’явилася нова деталь - бджола, розповіла Алла Дерюжина. Каже, у музеї оселився бджолиний рій, і він не несе ніякої небезпеки для відвідувачів. Будинок такий екологічний, що в ньому оселилися бджоли, - говорить завідувачка науково-природознавчого відділу.

Алла Дерюжина говорить, що це не завадить відвідувачам музею знайомитися з експонатами.

"Ми відкрили найулюбленішу виставку "Мешканці світового океану", де відвідувачі можуть побачити найбільший музейний експонат – скелет кита фінвала, а також ознайомитися з життям мешканців світового океану. Ми співпрацюємо перш за все з нашими рибними господарствами, я налагоджую зв’язки з Лазурним. Приходимо до рибалок і просимо – якщо трапляється щось нове, цікаве, щоб вони могли нам залишити", - говорить завідувачка науково-природознавчого відділу Алла Дерюжина.

Співробітники музею й самі виїздять у лісостепову зону та плавні, щоб оновлювати експозиції, розказала директорка.

Що відомо

  • 28 грудня у Херсоні після ремонту відкрили музей природи.

Читайте також

  • Херсонський обласний краєзнавчий музей поновив свою роботу

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок