Вакцинація на Рівненщині: які показники щеплень від COVID, грипу та поліомієліту

Вакцинація на Рівненщині: які показники щеплень від COVID, грипу та поліомієліту

Офiцiйно
Вакцинація на Рівненщині: які показники щеплень від COVID, грипу та поліомієліту
Ілюстрація/Фото: Unsplash

За десять місяців кампанії з вакцинації від коронавірусу щепили понад 40% дорослих жителів Рівненщини. Про це повідомила координаторка з вакцинації в області Олена Гандзюк. Вона зазначила, що найкращий темп вакцинації в освітян, а також розповіла, де найкращі показники в розрізі районів.

За інформацією посадовиці, наразі в області триває вакцинація від грипу та поліомієліту, від останнього вакцинували 11 тисяч дітей.

Які темпи вакцинації від COVID

Координаторка з вакцинації в Рівненській області Олена Гандзюк на брифінгу 28 грудня повідомила, що станом на цей день від коронавірусу щепили 40,6% дорослого населення. Найбільше вакцинованих у Рівненському районі – 231 тисяча людей. На тисячу менше у самому обласному центрі.

Загалом, за інформацією посадовиці, у Дубенському районі вакцинувались 93 тисячі жителів, у Вараському – 91 тисяча, а в Сарненському – 82 тисячі.

"Найбільше вакцинованих осіб серед освітян – 95%. Такі показники дають можливість працювати педагогам в очній формі. Людям, які потрапили у групу ризику через супутні хвороби або професію, потрібно щепитись бустерною дозою вакцини", – зазначила Олена Гандзюк.

За її словами, ревакцинальна доза необхідна задля зміцнення імунітету. Термін дії такої дози вакцини – шість місяців. І додала: після щеплення вакциною CoronaVac можна вакцинуватись лише такою ж.

Скількох щепили від грипу

Станом на 28 грудня в області щепили від грипу 8721 людину. Більшість з них належать до груп ризику, – зазначила Олена Гандзюк.

"У групах ризику 7412 людей, це особи віком старше 60 років. Вони страждають на хронічні захворювання, вагітні жінки або ж ті, хто є представниками професій з переліку групи ризику", – сказала кураторка.

Вона уточнила, що такими професіями є вчителі, працівники дошкільних закладів та медпрацівники. За її словами, вакцина від грипу є в аптеках.

Кого вакцинують проти поліомієліту

На початку жовтня Суспільне повідомляло: у селі Велика Омеляна Рівненського району паралізувало півторарічну дитину внаслідок інфікування паралітичним поліомієлітом. Недугу виявили і у її братів та сестер, щоправда, її вони переносили у легкій формі. Після цього спалаху в області розпочали вакцинацію дітей до п'яти років.

За інформацією Олени Гандзюк, внаслідок "екстреної вакцинопрофілактики" у Великоомелянській тергромаді від поліомієліту вакцинували 77% дітей. Водночас протягом листопада в області щепили 11 тисяч дітей, з яких 71,3% – діти віком до одного року. Вакцинація охопила 82% дітей до шести років та 80,3% – до 14 років.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок