Підсумки року. Інфраструктура. Дайджест

Підсумки року. Інфраструктура. Дайджест

Підсумки року. Інфраструктура. Дайджест
ФОТО: Суспільне Чернігів

Зростання ціни на газ і повернення людей до дров'яного опалення, холодний початок сезону у Ніжині, можливе підвищення тарифів на тепло у Чернігові. Розпочаті, завершені та незавершені ремонти в області. Протягом передноворічного тижня Суспільне пригадує, чим запам'ятався рік, що минає. Ми зібрали інформацію про головні події у сфері інфраструктури та житлово-комунального господарства.

Ремонт Валу в Чернігові

Відремонтовану верхню частину Валу у Чернігові відкривали на День Незалежності, 24 серпня.

Ремонт гарматної алеї коштував 67 мільйонів гривень, усього Валу – 288 мільйонів. Частину грошей виділили з держбюджету в рамках святкування Дня Незалежності.

Читайте також: Гармати на Валу: згадуємо історію візитівки Чернігова

Капітальний ремонт гарматної алеї почали робити у червні, роботи мали завершити до Дня Незалежності. Доробити все до круглої дати не встигали, тому офіційне відкриття провели, а роботи продовжували й після нього.

інфраструктура
Ремонт нижньої частини Валу у Чернігові.

Затримка з ремонтом виникла через проблеми з піском. На початку червня правоохоронці викрили та зупинили незаконний видобуток піску у промислових масштабах неподалік села Неданчичі Любецької громади. Саме там купували пісок для ремонту Валу та доріг, зокрема на вулиці Київській. Підприємці, які постачали пісок, казали, що не видобували його, а брали з насипів, намитих ще у 1987 році під час будівництва Славутича.

інфраструктура
Місце, де видобували пісок неподалік села Неданчичі. ФОТО: Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Ремонт дороги з Ніжина до Прилук

Вперше за 50 років капітально відремонтували автошлях із Ніжина до Прилук. 75 кілометрів дороги та 7 мостів за півтора мільярда гривень зробила німецько-українська компанія "Автострада".

Дорогу з Києва до Чернігова, як планували, цього року не відкрили. Завершити роботи планують у першому півріччі вже після нового року. Замовник об’єкту – Укравтодор і Уряд України. Головним підрядником з виконання цих робіт є азербайджанська компанія "Азвірт". Нині ремонт триває на території Чернігівської області – ділянки від кордону з Київською областю до Кіптівської розв'язки.

Реставрація філармонійного центру

Завершили ремонтно-реставраційні роботи у філармонії. За понад два роки і 32 мільйони гривень відреставрували фасад, замінили вікна та двері, відремонтували та переобладнали залу і внутрішній дворик. Проєкт хочуть продовжити й отримати ще фінансування на ремонт фойє першого і другого поверхів і підвальних приміщень.

Реставрація обласного молодіжного центру

Цьогоріч почали реставрацію обласного молодіжного центру. Зробити це мали у 2019-му, але тоді проєкт не погодила Державна архітектурно-будівельна інспекція. Сама будівля – це пам’ятка архітектури. Її можна реставрувати, а не реконструювати, про що йшлося від початку.

Цьогоріч вже відкоригований проєкт виграв у конкурсі Державного фонду регіонального розвитку. За 58 мільйонів гривень протягом трьох років у центрі мають створити сучасний простір для молоді – "Хаб соціального партнерства та інституційного розвитку". Всередині будівля повністю буде перебудована. Фасад відреставрують, але зовнішній вигляд залишиться незмінним.

Підсумки року. Інфраструктура. Дайджест
Молодіжний центр. ФОТО: Суспільне Чернігів

Ніжин без тепла

Майже два тижні у Ніжині не могли ввімкнути опалення через те, що підприємство "Ніжинтепломережі" не сплатило "Чернігівгазу" два мільйони гривень передплати за розподіл газу у жовтні. Зрештою, гроші з резервного фонду виділила Ніжина міськрада.

Через здорожчання блакитного палива бюджетні установи області не могли знайти постачальника, який подавав би газ за передбачені на це гроші. А люди у різних громадах Чернігівщини почали або повертатися до дров’яного опалення, або спеціально встановлювати твердопаливні котли. Люди, які брали кредити, щоб поставити газові котли й на старість не рубати дрова, вимушені знову топити печі.

Читайте також: Зеленський зробив заяву щодо підвищення тарифів на тепло у Чернігові

29 жовтня про це говорив міський голова Владислав Атрошенко. За кілька днів він зустрічався із секретарем РНБО Олексієм Даніловим та заступником керівника Офісу Президента Кирилом Тимошенком. Після цього казав, що сподівається, що кожна зі сторін дотримається домовленостей. На питання, що це за домовленості, міський голова відповідав так: "Домовленості нормальні, хороші, на користь міста Чернігова".

Після зустрічі Атрошенко повідомив, що тарифи залишаються на рівні тогорічних.

Читайте також: Атрошенко не підписав меморандум щодо тарифів на тепло

На початок