Кому би українці довірили управляти державою, якби цим не змогли займатися політики — опитування

Кому би українці довірили управляти державою, якби цим не змогли займатися політики — опитування

Опитування
Кому би українці довірили управляти державою, якби цим не змогли займатися політики — опитування
Херсонська обласна організація КВУ

Соціологічна служба Центру Разумкова у грудні опитала українців, як би вони поставилися до ситуації, у якій всі наявні політичні сили та нинішні політики не змогли би брати участі в управлінні державою. За даними соціологів, громадяни до такої перспективи поставилися більше негативно (35%), ніж позитивно (25%). 23% поставилися до такої перспективи байдуже, а 17% — вагалися з відповіддю.

Позитивне ставлення до можливості вилучення нинішніх політиків із процесу управління державою представники різних вікових груп висловлюють майже однаковою мірою (від 23 до 28%). Частка байдужих найбільша серед молоді віком менше 30 років (31%, в інших вікових групах — від 20% до 24%). Відповідно, серед молоді найменше них, хто поставився би до цього негативно (27,5%, в інших вікових групах — 36–37%).

Також соціологи запитали, кому би громадяни довірили представляти свої інтереси у суспільно-політичних процесах замість наявних нині політичних сил і політиків.

За даними соціологів, респонденти найчастіше називали представників громадських організацій, активістів (28%), представників місцевого самоврядування (25%), викладачів університетів, науковців (23%), ветеранів АТО/ООС, добровольців, військовослужбовців (22,5%), волонтерів (18,5%). Ще 12% назвали популярних журналістів, ведучих, акторів, митців, 11% — представників ІТ-індустрії, 11% — представників бізнесу. Найрідше (3%) називали популярних блогерів, зірок соціальних мереж.

Кому би українці довірили управляти державою, якби цим не змогли займатися політики — опитування
Фото: скрін з сайту Центру Разумкова

Серед відомих особистостей (не політиків), за яких були готові проголосувати на виборах Президента України опитані соціологами громадяни, лідирували журналіст Дмитро Гордон (15,5%), лікар Євген Комаровський (12%), журналістка Наталія Мосейчук (11%), журналіст Віталій Портников (11%), журналіст і мандрівник Дмитро Комаров (10%).

Якщо список кандидатів у президенти у виборчому бюлетені міститиме лише цих кандидатів, то менше 30% респондентів змогли визначитися, за кого з них голосуватимуть. При цьому найбільше голосів отримав би журналіст Дмитро Гордон (9% серед усіх опитаних або 27% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме).

Кому би українці довірили управляти державою, якби цим не змогли займатися політики — опитування
Фото: скрін з сайту Центру Разумкова

Мають намір проголосувати за журналіста Віталія Портникова відповідно 6% і 20% опитаних, за журналістку Наталію Мосейчук — відповідно 4% і 12%, за лікаря Євгена Комаровського — відповідно 4% і 10%, за журналіста Дмитра Співака — відповідно 3% і 8%, за журналіста-мандрівника Дмитра Комарова — відповідно 3% і 7%, за співака Олега Винника — відповідно 2% і 4%, за спортсмена Василя Ломаченка — відповідно 2% і 4%, за письменника Леся Подерев’янського — відповідно 1% і 4%, за спортсмена Олександра Шовковського — відповідно 1% і 3%, за співачку Ольгу Полякову — відповідно 1% і 1%, за блогерку Софію Стужук — відповідно 0,1% і 0,2%.

Також соціологи попросили респондентів уявити, що всі наявні політичні сили і політики України не можуть брати участі в управлінні державою, і управління довелося би віддати одній із найбільших фінансово-промислових груп (ФПГ). Відповідаючи на запитання, якій ФПГ громадяни довірили б управління державою, лише 22% опитаних довірили б управління державою якійсь із фінансово-промислових груп.

Дослідження провела соціологічна служба Центру Разумкова з 17 по 22 грудня 2021 року методом інтерв’ю “обличчям до обличчя” за місцем проживання респондентів. Опитали 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму і окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Читайте також

Опитування: майже 40% українців задоволені життям, а третина вважає 2021 рік успішним для себе

COVID-19, високі ціни та агресія РФ. Українці розповіли, що їх найбільше вразило у 2021 році

Найпопулярнішим видом дозвілля у 2021 році був перегляд фільмів та серіалів — опитування

Чи вірять українці у загрозу вторгнення РФ. Відповідають соціологи

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

На початок