Звіт голови Тернопільської облдержадміністрації за 2021 рік: що відомо

Звіт голови Тернопільської облдержадміністрації за 2021 рік: що відомо

Звіт голови Тернопільської облдержадміністрації за 2021 рік: що відомо
Фото: Андрій Бодак/Суспільне

437 з половиною кілометрів доріг відремонтували на тернопільщині за 2020-2021 роки. Про це сьогодні під час звіту за рік розповів голова облдержадміністрації Володимир Труш.

За його словами, це, зокрема, автошляхи міжнародного значення М-30, який з'єднує усю країну, та М-19 – Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече, а також Гаївська розв'язка в Тернополі. Це зробили під час програми "Велике будівництво", тобто за гроші з державної субвенції. Також під час звіту Володимир Труш розповів, що в 2021 в області зросла середня зарплата:

« По аграріях я можу сказати, що в нас є підприємство, де середня зарплата вийшла 32 тисячі по підприємству. Ви розумієте, що це не зарплата керівника. Це беремо зарплату прибиральниці, зарплату механізатора, додаємо і ділимо на два. Це ми маємо цих 32 тисячі. Загалом середня зарплата по області виросла і на 2022 рік ми плануємо її ще збільшувати».

Труш розповів, цьогоріч область отримала більш як 53 мільйони доларів іноземних інвестицій. За ці гроші зокрема будують реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю в Кременці та завод з виробництва пряжі в Тернополі. Доктор економічних наук Ростислав Слав'юк розповів, як ці інвестиції вплинуть на економіку області:

"50 мільйонів доларів – це інвестиція, які міг би здійснити один інвестор в якийсь один об'єкт, який би міг давати поповнення бюджету області. В даному випадку мова йде про те, що буде будуватись реабілітаційний центр – це соціальна складова. Чи буде вона давати якісь наступні поштовхи до розвитку? Звичайно, що це одразу дає робочі місця. Але, знову ж таки, фінансування реабілітаційного центру буде здійснюватися з обласного бюджету. Якщо ж говорити про будівництво заводу з виробництва пряжі, то воно буде давати і робочі місця,і це буде потреба в сировині. Тобто оця друга частинка буде давати певні надходження до бюджету, але ще раз повторюю, що сума інвестицій, яка озвучена, вкрай мала".

Звіт голови Тернопільської облдержадміністрації за 2021 рік: що відомо
Тернопільщина на 9 місці в Україні за соціально-економічними показниками. Фото: Андрій Бодак/Суспільне

Володимир Труш каже, цьогоріч область отримала понад 53 мільйони доларів іноземних інвестицій. За ці гроші зокрема будують реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю в Кременці та завод з виробництва пряжі в Тернополі. На запитання, що із запланованого не вдалося реалізувати в 2021 році, Володимир Труш відповів так:

"Що не вдалось? Хотілось би зробити ще більше об'єктів, які були заплановані й стали перехідними. Для прикладу – це Бережанський спортивний комплекс, який ми планували в цьому році закінчити. Будівельні роботи майже закінчені, тобто їм достатньо було б 2-3 дні, але, на жаль, фінансування перенесене на 2022 рік. У зв'язку з цим ми не здаємо. Хотілось би, щоб вже з січня діти займались, а насправді буде десь з березня-квітня".

Директор Центру суспільних досліджень "Поліс" Ігор Процик звіт голови облдержадміністрації прокоментував так:

"Сам виступ голови був приблизно 5 хвилин, далі були питання журналістів, тобто він коротко змалював ту ситуацію, яка є в області щодо здобутків, які переважно стосувались будівництва, реконструкції доріг. Оскільки вони перебувають в державному підпорядкуванні, то, відповідно, є логічним, що кошти виділяються з державного бюджету на їх утримання, тобто це є виконання тих повноважень, які передбачені в законі, просто раніше, можливо, на цьому не так акцентувалось. Щодо збільшення заробітної плати – це тенденція, яка була передбачена в державному бюджеті. Щодо збільшення реальної зарплати – це, перш за все, заслуга тих підприємств, які працюють на території Тернопільської області, з іншої сторони – це заслуга певного державного механізму".

Читати також

  • На будинку Тернопільської обласної ради розмістили банер з портретом Степана Бандери

Читайте нас у Telegram - екстрені новини

Підписуйтеся на Суспільне Тернопіль у Viber

Приєднуйтеся до нас в Instagram

Вибір редакції

На початок