Теракт біля Палацу спорту у Харкові: за два роки після вироку засуджені перебувають у Росії

Теракт біля Палацу спорту у Харкові: за два роки після вироку засуджені перебувають у Росії

Теракт біля Палацу спорту у Харкові: за два роки після вироку засуджені перебувають у Росії

Володимир Дворніков, Віктор Тетюцький і Сергій Башликов, яких у 2019 році суд визнав винними у теракті біля Палацу спорту у Харкові, за даними слідчих, перебувають у Росії.

Про це Суспільному розказав речник обласної прокуратури Дмитро Чубенко. Він нагадав, що з вересня 2020 року засуджених оголосили у розшук під час розгляду апеляційних скарг сторони захисту.

"Провадження у судовій справі зупинено до моменту затримання засуджених та доставлення їх до суду. Прийняте рішення касаційному оскарженню не підлягає, розшук у часі обмежень не має, тобто є безстроковим", — сказав Чубенко.

"На жаль, доставити їх до суду на цей час неможливо, оскільки, за наявною інформацією, вони перебувають на території Російської Федерації, компетентні органи якої, осіб за справами вказаної категорії не видають", — повідомив речник прокуратури.

Що відомо

  • 22 лютого 2015 року біля Палацу спорту в Харкові під час мирного маршу Єдності стався вибух. На місці загинули двоє людей, були поранені ще 11. Згодом двоє поранених померли в лікарні, серед загиблих — правоохоронець і троє учасників акції — Данило Дідік (15 років), Микола Мельничук (18 років), Вадим Рибальченко (37 років), Ігор Толмачов (52 роки).
  • 28 грудня 2019 року Фрунзенський районний суд Харкова визнав обвинувачених у справі Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова винними у теракті, призначив покарання у вигляді довічного ув'язнення і змінив запобіжний захід з тримання під вартою на особисте зобов'язання.
  • 29 грудня 2019 року Дворнікова, Тетюцького і Башликова передали на непідконтрольні території під час взаємного звільнення утримуваних осіб. Вони не визнали провини. У вересні 2020 року засуджених оголосили у розшук.
  • Родини загиблих у теракті біля Палацу спорту у Харкові судитимуться проти держави.

Вибір редакції

На початок