У квартиру не заселилась. Вдова військового з Кропивницького отримала житло "непридатне для життя"

У квартиру не заселилась. Вдова військового з Кропивницького отримала житло "непридатне для життя"

Ексклюзивно
У квартиру не заселилась. Вдова військового з Кропивницького отримала житло "непридатне для життя"
Суспільне: Кропивницький

Понад три місяці тому вдова учасника Антитерористичної операції Тетяна Запорожченко отримала від міськради квартиру. Рієлторка Світлана Воскресенська оцінила житло, як непридатне для проживання. За цей час жінка в неї не заселилась. Розповіла Суспільному, що встигла зробити там власними силами.

Жінка сирота, одна виховує доньку. Чоловік загинув після повернення з передової, рятуючи життя дівчинки, що тонула. В квартирі, яку виділила міська рада і оцінила в пів мільйона гривень, жити не можливо. Рієлторка Світлана Воскресенська, якій ми показали квартиру, оцінила її на 100 тисяч гривень дешевше, ремонт, який треба робити – у 10 тисяч доларів США.

Кропивничанка Тетяна Запорожченко отримала однокімнатну квартиру від міської ради з стінами, які хитаються та з розбитими дверима. Помешкання на восьмому поверсі. Каже: на термометрі в кімнаті 16 градусів тепла. Батареї ледве теплі, за минулий місяць повинна заплатити 1200 гривень.

З вересня, відколи отримала квартиру, лише замінила вікна на металопластикові: 16 тисяч гривень взяла в кредит. "Буду за них платити два роки. Були великі дірки, коли був дощ, в квартиру потрапляла вода".

Каже, більше відремонтувати нічого не змогла. Як вдова учасника АТО, який повернувся з війни інвалідом, отримує пенсію сім тисяч гривень. "Цю пенсію буду отримувати на себе і на доньку ще рік. Потім буду отримувати три з половиною тисячі на дитину. З цих грошей я повинна по 700 гривень віддавати за вікна".

Жінка наразі не працює. Каже, звільнилась, бо донька часто хворіє. У квартиру не переселилась — винаймає кімнату.

"Я дві тисячі плачу за зйомну квартиру, плюс комунальні послуги, плюс кредит, мені залишається 1600 гривень з дитиною. Минулого місяця ми перехворіли і на аптеки пішло 3700 гривень".

З проханням допомогти відремонтувати житло, Тетяна зверталась до громадських організацій, місцевого депутата – ніхто не відгукнувся. Інше житло родині запропонувати не можуть, пояснює представниця відділу обліку житла Ірина Паламарчук: "Нове житло у нашому місті, не будується. Звільнюється вторинне житло в такому стані, ні однієї квартири у гарному стані не надходило".

Ірина Паламарчук говорить, допомогти з ремонтом також не можуть: "Під програму загиблих сімей вона не підпадає, тому що чоловік у неї не в АТО загинув, а загинув тут, на території. Її завдання знайти якихось спонсорів – у бізнес-структурах, комерційних структурах".

У скільки обійдеться ремонт цієї квартири, оцінює рієлторка Світлана Воскресенська: "Саме вартісне – це ванна кімната, туалет і кухня. Це десь три-чотири тисячі доларів, плюс ще одна кімната, коридор та якесь опалення там, то це виходить треба розраховувати їй на вісім тисяч доларів".

Якою буде квартира після ремонту, Тетяна Запорожченко, поки, тільки мріє: "В світлих тонах, письмовий стіл, шафа, диван. Хочу, щоб у дитини залишилося щось від мене і вона не поневірялася по квартирам, як я".

Читайте також

На початок