У першому-другому кварталі 2022 року група компаній "Лекхім" на підприємстві в Харкові збирається запустити виробництво китайської вакцини «CoronaVac».
Про це Суспільному розповів Директор департаменту з розвитку групи "Лекхім" Михайло Ренський. Він каже, що вже 3 січня компанія очікує постачання попередньо наповнених шприців. Після цього планується провести валідаційні випробування, монтаж обладнання. Крім цього дільницю з виробництва вакцини має ліцензувати Держлікслужба України. Після цього планується розпочинати процес виробництва та розливу вакцини.
Читайте також: Що зробила Україна у боротьбі з коронавірусом і чого чекати в 2022-му. Інтерв'ю з представниками МОЗ
За словами Михайла Ренського, підготовчі роботи до локалізації виробництва вакцини розпочалися минулого року.
“Проєктування почалось у березні торік: були проведені монтажні і будівельні роботи, закуплено обладнання. Очікуємо інспекцію, ліцензування, потім необхідні будуть процедури, щоб отримати відповідні дозволи, і тоді вакцина піде у виробництво. Думаю, перший — другий квартал 2022-го року зможемо вийти на фінішну пряму", – каже Ренський.
За словами представника групи "Лекхім" робоча потужність виробництва – близько 10 мільйонів доз на рік, проєктна – 24 мільйони доз. Компанія очікує, що Міністерство охорони здоров’я України буде закуповувати цю вакцину. Проте про об’єми майбутніх замовлень наразі нічого невідомо.
Читайте також: У США дозволили використання ще однієї пігулки проти коронавірусу
За словами Ренського, в Україні є і власні розробки вакцини від COVID-19, проте вони далекі від готової форми: досі не пройшли клінічні випробування. Саме тому було прийняте рішення про локалізацію виробництва готової вакцини: вона вироблятиметься в Китаї та у великих об’ємах постачатиметься в Україну для подальшого розливу.
Вакцина постачатимуться у спецбоксах з дотримання холодового ланцюга від 2 до 8 градусів.
"Об”єм попередньо наповнених шприців — це доза 0.5 мілілітрів. Для споживача і медперсоналу зручно: шприц попередньо наповнений, знімається лише упаковка, ковпачок , проводиться вакцинація і все", – каже Михайло Ренський.
Читайте також
У Нідерландах почали робити COVID-щеплення в окулярах віртуальної реальності
В Індії схвалили екстрене використання пігулок від COVID-19
Ізраїль першим у світі почав тестувати четверте щеплення від COVID-19
ВООЗ затвердила вакцину Nuvaxovid/Covovax від COVID-19
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!