У житомирських школах на час вимушених канікул запровадять дистанційне навчання

У житомирських школах на час вимушених канікул запровадять дистанційне навчання

У житомирських школах на час вимушених канікул запровадять дистанційне навчання

Із понеділка, 16-го березня, школи міста Житомира переходять на дистанційне навчання. Таке рішення ухвалили 12-го березня посадовці міського департаменту освіти.

За словами заступниці керівника департаменту Раїси Кошевич, так діти навчатимуться під час тритижневого карантину, який у Житомирі запровадили із 12-го березня через загрозу поширення коронавірусної інфекції.

Раїса Кошевич: " 11-го березня виконавчий комітет Житомирської міської ради на виконання постанови Кабінету міністрів України прийняв рішення призупинити освітній процес у навчальних закладах Житомира. І сьогодні міський департамент освіти організував керівників навчальних закладів, заступників директорів, для того, щоб на місцях було організовано і запроваджено технологію дистанційного навчання".

.Положення про дистанційне навчання Україні було затверджене Міністерством освіти та науки ще у квітні 2013-го року.

За словами Раїси Кошевич, дистанційне навчання – це така форма навчання, коли дитина спілкується з учителем через комп’ютер через інші інформаційні технології. І це, як правило, режим онлайн. Така форма спілкування може бути, як синхронна, одночасна, так і асинхронна.

13-го лютого 2019-го року журналісти Суспільного Житомир знімали житомирянку Мілену Грабовець, яка з січня 19-го року розпочала навчання дистанційно з Київським центром освіти. Дівчина розповіла, як саме відбувається навчання.

Мілена Грабовець: "Мій розклад уроків є рекомендований, але я можу його сама складати .Ось я просто заходжу до інтернету. У мене є посилання. У мене є свій особистий кабінет, і ось мій розклад уроків. Наприклад, наразі у мене урок з основи здоров’я. Спочатку я читаю конспект, потім відповідаю на запитання у тестовому режимі і отримую оцінку"

Мілена навчається за повною формою дистанційного навчання, а, за словами Раїси Кошевич, департамент освіти наразі запроваджує дистанційні технології навчання.

Раїса Кошевич: "Наразі найголовніше, щоб кожний навчальний заклад створив особистий сайт, на якому б вони запустили матеріали навчальних дисциплін. І щоб були вироблені системи зв’язку вчителя з учнем"

Сайт для дистанційного навчання під назвою "Самостійне навчання" створили у Житомирського ліцеї №25. Директор зліцею Павло Позняков: "Ток, дійсно, сьогодні ми створили такий сайт, на якому вчителі мають висвітлювати теми уроків у формі опорних конспектів, у формі презентацій , у формі відео. А також використовуючи існуючу мережу інтернет і в даних матеріалах можна розміщувати посилання на практичні вправи, яких дуже багато розміщено в інтернеті. А також, відповідно посилання на відео матеріали, які дитина може використовувати для осмислення тієї, чи іншої теми.

Також у цих матеріалах передбачено висвітлення електронної адреси вчителя, на яку можна буде відсилати виконане завдання для відповідної оцінки правильності, чи неправильності відповіді.

Завтра ми проводимо навчання працівників по його наповненню і вже завтра, частково всі предмети будуть наповнені. І з понеділка діти зможуть вже опрацьовувати матеріал, який буде запропонований вчителями".

Автор сюжету Антоніна Тугас

Камера Ігор Грач

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди