Жителям Швейцарії дозволили "змінювати стать" у документах

Жителям Швейцарії дозволили "змінювати стать" у документах

Жителям Швейцарії дозволили "змінювати стать" у документах
Фото з відкритих джерел

Громадяни Швейцарії з 1 січня 2022 року зможуть змінювати стать у документах на законних підставах і без медичного втручання. На думку влади, такий крок виведе країну в лідери Європейського руху за гендерну самоідентифікацію.

Про це повідомляє Reuters.

Згідно з новими правилами, будь-який громадян країни віком від 16 років, який не перебуває під законною опікою, зможе змінити свою стать і юридичне ім'я в документах. Для цього потрібно подати відповідну заяву у відділ реєстрації актів цивільного стану. Причому така процедура не вимагає медичної діагностики, гормональної терапії, анатомічного переходу, подальшої оцінки та інших бюрократичних кроків. Тим же, кому ще не виповнилося 16 років, потрібно отримати згоду опікуна або батьків.

Аналогічні правила вже діють в низці європейських країн, зокрема в Ірландії, Бельгії, Португалії та Норвегії.

Що відомо

  • У червні 2020 року парламент Швейцарії підтримав ініціативу "Шлюбу для всіх", за якою одностатевим парам дозволяється одружуватися на території країни. Крім того, парламент дозволив лесбійським парам заводити дітей, надавши їм доступ до донорської сперми.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок