Президент Польщі ветував суперечливі зміни до закону про медіа. Що відомо

Президент Польщі ветував суперечливі зміни до закону про медіа. Що відомо

Президент Польщі ветував суперечливі зміни до закону про медіа. Що відомо
Krzysztof Sitkowski/KPRP

У понеділок 27 грудня президент Польща Анджей Дуда наклав вето на суперечливі зміни до закону про радіомовлення, телебачення та кінематографію. Раніше польська опозиція звинувачувала представників влади, що зміни до закону мають на меті тиск на найбільший критичний до влади телевізійний канал TVN.

Про це повідомляє польський телеканал TVN.

Про що йдеться

Зміни до польського закону про радіомовлення, телебачення та кінематографію були прийняті в польському Сеймі 18 грудня 2021 року. Відповідно до змін, компанії, які розташовані поза Європейською Економічною зоною, мали втратити право на володіння більше ніж 49% акцій польських ЗМІ. Згідно з офіційною позицією представників правлячої в Польщі більшості, ця норма закону була необхідна аби унеможливити вплив на ЗМІ з країн поза ЄС, зокрема, таких країн як Росія та Китай.

Проте, критики законопроєкту наголошували, що цей законопроєкт зашкодить найбільшому польському телеканалу TVN, який є критичним до польської влади та представників правлячої більшості від партії Право і Справедливість. Причина полягала в тому, що телеканал TVN знаходиться у власності американської компанії Discovery. А отже, зміни до законодавства змусили б Discovery позбутися своєї власності.

Критика законопроєкту

Подання законопроєкту на розгляд до Сейму викликала критику опозиції та протести польських журналістів та пересічних громадян.

Законопроєкт також викликав критичну міжнародну реакцію від часів його подання на розгляд Сейму у серпні 2021 року. Зокрема, видання Rzeczpospolita повідомляло, що за словами радника секретаря Державного департаменту США Дерека Чоллета, президент США Джо Байден особисто стежив за ситуацією зі свободою слова у Польщі. Крім цього негативною була реакція і міжнародних ЗМІ.

Читайте також

Єврокомісія розпочала розслідування щодо Польщі через сумніви у незалежності КС

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок