Представники німецького та російського урядів зустрінуться особисто на початку січня 2022 року для обговорення напруги навколо України.
Про це 24 грудня повідомило німецьке агентство DPA-international з посиланням на власні джерела в німецький урядових колах. Згідно з повідомленням, радник німецького канцлера з питань зовнішньої політики Єнс Плотнер та російський переговорник з питань України, заступник голови адміністрації російського президента Дмитро Козак під час телефонної розмови домовилися про особисту зустріч.
Також повідомляється, що під час розмови Єнс Плотнер повторив заклик Німеччини до деескалації ситуації в Україні та на її кордонах та наголосив на потребі відновлення перемовин у Нормандському форматі.
Також 21 грудня свою телефонну розмову провели канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент РФ Володимир Путін. Згідно з повідомленнями, вони також обговорювали питання відновлення перемовин у Нормандському форматі.
Що відомо
- 17 грудня Міністерство закордонних справ Росії запропонувало США проєкти договору про гарантії безпеки та угоди щодо забезпечення безпеки РФ та країн-членів НАТО, що передбачає заборону на включення до складу альянсу країн колишнього СРСР (а отже і України).
- У відповідь США й НАТО тоді ж заявили, що отримали пропозиції Росії, але обговорювати питання європейської безпеки без участі союзників у Європі не будуть. А МЗС України наголосило, що лише країна і НАТО вирішують, як розвиватимуться їхні відносини, зокрема що стосується розширення Альянсу.
- 23 грудня прессекретарка Білого дому Джейн Псакі заявила, що США відкидають пропозиції РФ, пов’язані з "гарантіями безпеки" щодо нерозширення НАТО.
- Сполучені Штати планують розпочати переговори з Росією щодо запропонованих нею "гарантій безпеки" у січні 2022 року, заявила помічниця державного секретаря з європейських питань Карен Донфрід за підсумками візиту до Києва, Москви й Брюсселя.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.