Коли проведуть тестування вантового мосту в Запоріжжі — відповідає начальник Служби доріг

Коли проведуть тестування вантового мосту в Запоріжжі — відповідає начальник Служби доріг

Коли проведуть тестування вантового мосту в Запоріжжі — відповідає начальник Служби доріг
Фото: Onur Group Ukraine

У Запоріжжі розпочали випробовувати вантовий міст на міцність. Його будівництво перебуває на завершальній стадії. Генпідрядник вже провів тестування на з'їзді мосту. Сам міст планують випробовувати після укладання асфальто-бетонного покриття.

Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" на Суспільному Запоріжжі повідомив начальник служби автомобільних доріг у Запорізькій області Олег Галич.

Він розповів, що 16 грудня тестування проводились на з'їзді з вантового мосту на Набережну автомагістраль. Перевірку здійснював генпідрядник разом із проєктантами, а також із залученням підприємства "ДерждорНДІ", яке здійснює науковий супровід.

"Тестування складалося з 30 вантажівок у 12 тонн (це 384 тонни). Дивилися подачі, як реагують там всі споруди. За результатами все нормально, ніяких зауважень немає у наукового супроводу та проєктних організацій", — зазначи він.

У Запоріжжі почали тестувати вантовий міст
Тестування вантового мосту в Запоріжжі. Фото: Служба доріг в Запорізькій області

Олег Галич також додав, що згідно із проєктом, навантаження на міст та всі його споруди може складати близько 100 тонн. Сам міст планують випробовувати після укладання асфальто-бетонного покриття. Для тесту залучать 30 автомобілів загальною вагою 984 тонни.

За його словами, спочатку на мосту відкриють три смуги для автомобільного руху:

"Це автотранспортна магістраль безперервного руху, тому тут поки що, якщо відкривається рух по верховій частині вантового мосту, то він буде здійснюватися з о. Хортиця на Набережну по трьох смугах, а з міста на о. Хортиця всі будуть повертатися через міст Преображенського по двох смугах в одному напрямку. Поки що так, до повного відкриття мосту".

У Запоріжжі почали тестувати вантовий міст
Олег Галич. Фото: Суспільне Запоріжжя
Читайте також: Відкрити проїзд до Нового року вантовим мостом у Запоріжжі не встигнуть — Служба Автодоріг

Нагадаємо, вантовий міст з'єднує о. Хортиця з центром міста. Другого грудня 2021 року компанія "Онур" завершила монтаж всіх 38 вант на мосту. Джерелом фінансування будівництва є держбюджет. На будівництво мосту в цьому році було передбачено 4,4 млрд грн. За словами, Олега Галича, роботи виконані більше ніж на цю суму. Наразі відбувається прийом актів виконаних робіт.

Що відомо

  • У Генеральному плані Запоріжжя проєкт будівництва мостового переходу через Дніпро був закладений ще в 1965-му році, але його відхилили. Пізніше проєкт заносили до перспективного плану розвитку міста, але через брак коштів призупиняли.
  • В листопаді 2019 року Служба оголосила міжнародний тендер на визначення підрядної організації для виконання робіт з будівництва автотранспортної магістралі через р. Дніпро. Переможцем стала компанія "Onur Taahhut" перемогла з пропозицією 11, 918 млрд грн. Термін надання послуг – до березня 2024 року. Строк реалізації верхової частини першої черги будівництва – грудень 2022 року.
  • 22 квітня 2020 року у Запоріжжі розпочали будівництво мостових переходів через Дніпро. На стартовому етапі на будівництво запорізьких мостів із держбюджету виділили 2,7 мільярда гривень. Цей об’єкт складний комплекс з автомагістралі протяжністю 9 км, 6 розв’язок, 26 штучних споруд і 4  позакласних мостів.
  • 24 грудня здали в експлуатацію першу чергу балкового мосту через Старий Дніпро довжиною в 940 метрів для руху транспорту готова. Це односторонній напрямок від Правого берега на острів.
  • 6 лютого в Запоріжжі почали роботи з монтажу прольотів мосту на споруді №10. Це міст через річку Дніпро, який з'єднує острів Хортиця та центральну частину Запоріжжя.
  • 17 грудня, мостобудівники змонтували останню секцію низової частини вантового мосту, що монтується з води. До монтажу був залучений найбільший плавкран в Європі - Lifting LK-800 "Захарій".
  • 22 грудня у Запоріжжі урочисто попрощалися з командою найбільшого плавкрану Європи Lifting LK-800 "Захарій", який був залучений на будівництві вантового мосту.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок