Як вакцинуватися проти COVID-19 тернополянам із серцево-судинними захворюваннями – лікар-кардіолог

Як вакцинуватися проти COVID-19 тернополянам із серцево-судинними захворюваннями – лікар-кардіолог

Як вакцинуватися проти COVID-19 тернополянам із серцево-судинними захворюваннями – лікар-кардіолог
Суспільне Тернопіль

Про вакцинацію від COVID-19 людей із серцево-судинними захворюваннями у програмі "Сьогодні. Головне" розповів лікар-кардіолог спеціалізованого кардіологічного відділення Тернопільської міської комунальної лікарні №2 Олег Рудько.

За його словами, в Україні найбільше людей хворіють на серцево-судинні захворювання:

"До серцевих захворювань можна віднести інфаркт міокарда, аритмію, вроджені вади серця. До судинних патологій відносять інсульти, деменцію, атеросклерози. Весь цей комплекс захворювань дуже поширений серед нашого населення. Пацієнти, які страждають від серцево-судинних захворювань, мають однозначно вакцинуватися. Якщо вони захворіють, то в них будуть ускладнення. Коли людина вакцинована, то в неї знижується ризик побічних ускладнень. Вакцинація не захищає від захворювання, але вона захищає від ускладнень і наслідків, які несе COVID-19. Тому я рекомендую своїм пацієнтам вакцинуватися".

Лікар розповів, що всі хворі, які страждають на серцево-судинні захворювання – це складні пацієнти і вони потребують нагляду кардіолога:

"Вони отримують безперервне лікування, яке продовжується протягом їхнього життя. Серцево-судинні захворювання невиліковні й потребують постійного прийому препаратів. Всі пацієнти, які є контрольованими, які дбають про свій стан здоров’я і постійно приймають рекомендований курс лікування, можуть спокійно вакцинуватися, в них ускладнень не буде. Ті пацієнти, які хворіють, але не лікуються, не приймають ліки, то в них перебіг вакцинації може проходити з ускладненнями, адже їх стан хвороби не є контрольований. Тому такі люди схильні до ускладнень після вакцинації. Раджу всім пацієнтам, які мають серцево-судинні захворювання, контролювати свій стан здоров’я, дотримуватися рекомендацій лікаря, приймати препарати і сміло тоді можна вакцинуватися".

Всі пацієнти з серцево-судинними захворюваннями можуть мати гострі прояви – інсульти, інфаркти. Звичайно, в гострий період захворювання, коли стався інфаркт, не рекомендовано вакцинуватися. Потрібно спочатку лікувати інфаркт чи інсульт, а потім розглянути питання вакцинації, коли стабілізується стан людини, каже Олег Рудько:

"У Європі після вакцинації виникли тромбози в 300 людей зі 100 мільйонів провакцинованих. Відсоток надзвичайно малий, тому користь від вакцинації значно переважає ризики. Тромбоз може виникнути у людей, які неправильно лікуються чи взагалі не приймають призначених медпрепаратів. Людям, які мають серцево-судинні захворювання спочатку потрібно звернутися до сімейного лікаря, чи до вузького спеціаліста, щоб провести обстеження. COVID-19 – це вірусне захворювання. Вірус, потрапляючи до організму, викликає запальну реакцію, яка призводить до погіршення роботи серцево-судинної системи. Запальна реакція може підвищувати ризик тромбоутворення. Коронавірус має високу летальність через надзвичайно високий рівень запальних процесів і утворення тромбів. У нашому стаціонарі були випадки, що у хворих на COVID-19 ставався інфаркт. У багатьох хворих спостерігається підвищення рівня маркерів тромбозу міокарда, навіть, у здорових людей вірус може проникати у серце і призводити до розвитку запалення міокардиту. Такі запалення можуть виникати при інших вірусних інфекціях, зокрема при грипі, фарингітах, ангіні. Друга сторона медалі – цитокіновий шторм. Якщо слабка імунна система не може протистояти вірусу і людина помирає через пневмонію, то, з іншого боку, коли організм занадто бурхливо починає боротися з вірусом, коли імунна система починає надмірно виділяти протизапальні цитокіни і внаслідок цього розвивається так званий цитокіновий шторм, який значно погіршує перебіг захворювання. У хворого різко підвищується температура, знижується артеріальний тиск".

Читайте також

  • Медики розповіли, як вакцинуватися проти COVID-19 волинянам із серцево-судинними захворюваннями

Читайте нас у Telegram- екстрені новини

Підписуйтеся на Суспільне Тернопіль у Viber

Приєднуйтеся до нас в Instagram

На початок