Відібрали все та знущалися. Історія колишньої мешканки релігійного центру. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Відібрали все та знущалися. Історія колишньої мешканки релігійного центру. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Відібрали все та знущалися. Історія колишньої мешканки релігійного центру. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
Скрін з відео

Жителька Дніпра Анастасія розповіла свою історію перебування у релігійному центрі, де її утримували близько року, аж поки їй не вдалося втекти та заявити до поліції. Жінку визнали жертвою торгівлі людьми та виплатили шість тисяч гривень допомоги.

28-річна Анастасія сирота: її мати померла у 2007 році, а батька вбили, коли їй було 8 років. Вона сама виховує доньку. Жінка розповіла, що одного разу, коли вона торгувала милом на вулиці, до неї підійшли люди і сказали: "Ми – християни, у нас молитва, ми допомагаємо людям". Анастасія їм повірила. У 2016 році її поселили в центрі протестантської церкви "Нове покоління", яка допомагає усім вразливим людям.

За словами жінки, в одному двоповерховому будинку жили люди з інвалідністю, літні люди, залежні від алкоголю й наркотиків, безхатьки та мами з дітьми. У неї забрали документи, банківські картки, а також дитину і відправили на роботу – мити пляшки та перебирати їжу на смітниках.

"Мене завели в дім. Дитину вони забрали. І почали мене бити. У мене була побита губа, у мене синці були. Але нічого я зробити не змогла, тому що я вже була закрита, мене вже не випускали взагалі", – згадує потерпіла.

Вона каже, що пастор центру отримував подвійний прибуток – виплати на дитину та її зарплатню. Без доньки Анастасія прожила майже рік. У листопаді 2016 року їй на кілька хвилин дали побачити доньку та сфотографуватися з нею. Цю спільну світлину пастор розклеїв на скриньки з пожертвами. Згодом жінку саму відправили жебракувати. Цим вона скористалася і втекла та звернулася до поліції. Однак керівництво релігійного центру затримали лише через три роки. Пастора посадили до в’язниці на п’ять років, а Анастасію визнали жертвою торгівлі людьми.

Детальніше про цю та інші історії – дивіться у новому документальному фільмі-розслідуванні Суспільного "Поки Бог не бачить".

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок