Цьогоріч "Золотий хрін" не номінував жодного невдалого опису сексуальної сцени

Цьогоріч "Золотий хрін" не номінував жодного невдалого опису сексуальної сцени

Цьогоріч "Золотий хрін" не номінував жодного невдалого опису сексуальної сцени

У 2021 році на відзнаку за найгірший опис сексуальної сцени в художніх текстах сучасної української літератури "Золотий хрін" не номінували жодного тексту. Про це повідомили на офіційній фейсбук-сторінці премії, пише Читомо.

"Друзі, Золотий хрін має для вас погану новину: протягом 2021 року в сучукрліті не з'явилося текстів, гідних позмагатися за цю високу нагороду!

З іншого боку, ця новина гарна: секс у текстах сучукрліту суттєво покращився і цьогоріч не справляв враження недолугого, смішного чи невиправдано брутального", — пишуть організатори премії.

Також у дописі вони зауважили, що в Британії цьогоріч також не присудили подібної щорічної нагороди "Bad sex in the fiction award". За словами організаторів "Золотого хрону", це свідчить про "покращення сексу в літературі по всьому світу".

Минулого року "Bad sex in the fiction award" за рішенням організаторів не вручали через "надлишок негативу у 2020 році й без новин про поганий секс".

Що відомо

"Золотий хрін" — щорічна відзнака за найгірший (недоречний, брутальний, позбавлений смаку) опис сексуальної сцени в художніх текстах сучасної української літератури, створена за аналогом британської премії.

До участі в конкурсі подаються вперше опубліковані тексти, що вийшли друком протягом поточного року, у будь-якому жанрі поезії, прози чи драми. Нагороджують "хроном" не лише авторів прози, а й поетів та драматургів.

Нагородою є хрін звичайний (Armoracia rusticana P.G. Gaertn., B. Mey. & Scherb) — багаторічна трав’яна рослина з родини хрестоцвітих. Хрін вручається під час церемонії.

До журі входять:

  • Таня Микитенко, журналістка, блогерка, засновниця проєкт "Рагу.лі";
  • Юрій Володарський, літературний критик;
  • Тетяна Трофименко, дослідниця літератури, критикеса;
  • Андрій Дрозда, журналіст, літературний критик.

Відзнаку за найгірший опис сексуальної сцени в художніх текстах сучасної української літератури у 2020 році отримав Андрій Любка за роман "МУР", 2019-го — Василь Слапчук за "Роман & Роман", 2018-го року лавреаткою премії стала Люко Дашвар за роман "Ініціація", а 2017-го відзнаку отримав Любко Дереш за сцену у книжці "Спустошення".

Читайте також

"Помста всій українській політиці". Відомий лауреат премії за найгірший опис сексу в літературі

Вибір редакції

На початок