"Політична лояльність" — політологи про призначення Синєгубова головою Харківської ОДА

"Політична лояльність" — політологи про призначення Синєгубова головою Харківської ОДА

"Політична лояльність" — політологи про призначення Синєгубова головою Харківської ОДА
Суспільне Полтава

24 грудня президент Володимир Зеленський призначив Олега Синєгубова головою Харківської облдержадміністрації. Чому гарант зупинився на кандидатурі нині колишнього очільника Полтавської ОДА — версії політологів.

На призначення Синєгубова могли вплинути щонайменше два фактори, вважає політолог Юлія Біденко. Серед них — лояльність колишнього очільника Полтавської облдержадміністрації до Офісу президента та особливості кадрової політики Києва у регіонах.

"Це не лише досвід, але й політична лояльність. І, на жаль, поки що в Україні професійність державної служби може поступатись певним політичним розкладам. Ми знаємо, що пан Синєгубов ближчий до партії "Слуги народу" і, в принципі, може вважатися більш лояльним до Офісу президента, ніж пан Скакун (Олександр Скакун з серпня виконував обов'язків голови ХОДА — ред.), який працював при різних головах ОДА і може впроваджувати самостійну політику", — сказала Біденко в етері "Українського радіо Харків".

"По-друге, в Офісі президента останні декілька років є такий тренд — надсилати людей, які мають управлінський досвід з інших регіонів на певні посади в облдержадміністраціях. І я можу нагадати, що протягом лише 2021 року змінено, звільнено чи призначено знову сім голів облдержадміністрацій. Тобто така швидка ротація — це є характеристикою сучасної кадрової внутрішньої регіональної політики ОП", — зазначає політологиня.

Скакун свою кандидатуру на посаду голови адміністрації не висував. Понад місяць тому на його підтримку виступили харківські бізнесмени й направили звернення до Зеленського. Це могло зіграти йому не на користь, говорить політолог Антон Авксентьєв.

"Наразі президент Зеленський, у нього основний такий іміджевий сюжет — це деолігархізація. Він є рішучим противником споріднення великого бізнесу з політикою. А тут великий регіональний бізнес висловлюється на підтримку кандидата", — говорить Авксентьєв.

Авксентьєв припускає, чому могли призначити Синєгубова: "Він був зручний, зрозумілий, порався з тими завданнями, які ставив Офіс президента, є лояльним до Офісу президента. Тому я так припускаю, що, можливо, все ж таки це надовго, не на три місяці, як у нас останнім часом".

Що відомо

  • Новий очільник ОДА Олег Синєгубов має понад 20 років стажу: у 2000-2008 рр. працював в органах внутрішніх справ, був слідчим, а також в Харківському університеті внутрішніх справ (2008-2019), звідки у листопаді 2019 року перейшов на роботу в Полтавську ОДА.
  • Синєгубова Кабмін погодив на посаду керівника Харківської обладміністрації 15 грудня.
  • Зеленський звільнив голову Харківської ОДА Айну Тимчук з посади 11 серпня. Тимчасовим виконувачем обов'язків голови того ж дня президент призначив Олександра Скакуна, експрацівника УСБУ Харківщини, який з 2017 року обіймав посаду заступника голови обладміністрації.
На початок