Чемпіонат світу з бліцу і рапіду з шахів: хто представлятиме Україну та розклад змагань

Чемпіонат світу з бліцу і рапіду з шахів: хто представлятиме Україну та розклад змагань

Чемпіонат світу з бліцу і рапіду з шахів: хто представлятиме Україну та розклад змагань Ukrainian Chess

Один із заключних міжнародних турнірів 2021 року.

У столиці Польщі Варшаві відбудеться один із заключних спортивних турнірів 2021 року - чемпіонат світу з бліцу і рапіду з шахів. Особливістю цих змагань полягає у тому, що на турнірі буде передбачений контроль часу.

Попередньо чемпіонат світу з бліцу і рапіду з шахів мав відбутися у Казахстані, проте його перенесли через коронавірусні обмеження. Утім, турнір все ж відбудеться: міжнародна федерація з шахів перенесла його у Варшаву.

Крім звання чемпіона світу з бліцу та рапіду, шахісти отримають преміальні, залежно від результату свого виступу на турнірі. Загалом буде розіграно 1 мільйон доларів призових, які організатори змагань розподілили наступним чином:

 • 500 тисяч доларів (350 тисяч - чоловічий фонд, 150 тисяч - жіночий) - у рапіді
 • 500 тисяч доларів (350 тисяч - чоловічий фонд, 150 тисяч - жіночий) - у бліці

Участь у турнірі візьмуть шахісти, що мають високий рейтинг ЕЛО (2500 - у чоловіків, 2250 - у жінок), чемпіони національних федерацій з шахів. Крім того, організатори змагань мали право запросити на турнір до 15 шахістів за власним вибором.

Повний список учасників чемпіонату світу з бліцу і рапіду з шахів не оголошено. Однак серед топ-10 учасниць жіночого турніру є і дві українки.

Хто змагатиметься на жіночому ЧС?

Серед учасниць жіночого чемпіонату світу з бліцу і рапіду - дві українки: Ганна та Марія Музичук.

Ганна Музичук потрапила у топ-10 учасниць турніру як у бліці, так і рапіді. У світовому рейтингу шахів з рапіду українка посідає 11-е місце, а у бліці - п'яте та є другою найрейтинговішою учасницею турніру після представниці ФШРФедерація шахів Росії Єкатєріни Лагно.

А ось Марія Музичук входить у топ-10 учасниць чемпіонату світу з рапіду. Українська шахістка посідає 8-е місце у світовому рейтингу.

Найрейтинговішою тенісисткою обох турнірів є росіянка Єкатєріна Лагно - №2 світового рейтингу у бліці та №3 - у рапіді.

Найрейтинговішим шахістом чоловічого чемпіонату світу з бліцу і рапіду є норвежець Магнус Карлсен, який захистив звання чемпіона світу на початку грудня. Він очолює рейтинги як у рапіді, так і у бліці.

Читайте також: Маґнус Карлсен уп'яте поспіль став чемпіоном світу з шахів, достроково здолавши Яна Нєпомнящєго

Топ-10 учасників чемпіонату світу з бліцу і рапіду

Чоловічий турнір
 • Рапід: Магнус Карлсен (Норвегія, №1), Гікару Накамура (США, №3), Ян-Кшиштоф Дуда (Польща, №4), Ян Нєпомнящій (ФШР, №5), Максим Ваш'є-Лаграв (Франція, №7), Фабіано Каруана (США, №8), Аніш Гірі (Нідерланди, №9), Алєксандр Гріщук (ФШР, №10), Сєргєй Карякін (ФШР, №11), Пьотр Свідлер (ФШР, №12)
 • Бліц: Магнус Карлсен (Норвегія, №1), Гікару Накамура (США, №2), Владіслав Артємьєв (ФШР, №3), Аліреза Фіруджа (Франція, №6), Фабіано Каруана (США, №8) Ян-Кшиштоф Дуда (Польща, №9), Ян Нєпомнящій (ФШР, №10), Максим Ваш'є-Лаграв (Франція, №12), Аніш Гірі (Нідерланди, №13), Арджун Ерігайсі (Індія, №14)
Жіночий турнір
 • Рапід: Єкатєріна Лагно (ФШР, №3), Алєксандра Горячкіна (ФШР, №5), Алєксандра Костєнюк (ФШР, №6), Марія Музичук (Україна, №8), Валєнтіна Гуніна (ФШР, №9), Ганна Музичук (Україна, №11), Гумпу Конеру (Індія, №12), Гаріка Дронаваллі (Індія, №13), Нана Дзагнідзе (Грузія, №14), Жансая Абдумалік (Казахстан, №15)
 • Бліц: Єкатєріна Лагно (ФШР, №2), Ганна Музичук (Україна, №5), Гумпу Конеру (Індія, №6), Антоанета Стефанова (Болгарія, №8), Алєксандра Костєнюк (ФШР, №9), Валєнтіна Гуніна (ФШР, №10), Алєксандра Горячкіна (ФШР, №11), Марта Міхна (Німеччина, №12), Елізабет Пац (Німеччина, №16), Анастасія Боднарук (ФШР, №17)

Розклад змагань

 • Неділя, 26 грудня. Рапід, день перший.
 • Понеділок, 27 грудня. Рапід, день другий.
 • Вівторок, 28 грудня. Рапід, день третій.
 • Середа, 29 грудня. Бліц, день перший.
 • Четвер, 30 грудня. Бліц, день другий.

Що відомо

 • Контроль часу у рапіді: 15 хвилин + 10 секунд на хід, у бліці - 3+2.
 • Переможці чоловічого рапіду та бліцу отримають 60 тисяч доларів, жіночих турнірів - 40 тисяч.
 • Магнус Карлсен - чинний чемпіон світу з бліцу і рапіду. У жінок Гумпу Конеру є чинною чемпіонкою рапіду, а Єкатєріна Лагно - бліцу.
 • Ганна Музичук тричі ставала чемпіонкою світу з бліцу і рапіду. У 2014-му вона перемогла у бліці, а у 2016-му здобула перемогу на обох турнірах.
Категорії
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу